• Головна
  • Новини
  • Католики
  • УГКЦ
  • Все те, що сьогодні роззявляє вбивчу пащу на Україну, — це наслідки хвороб пострадянського суспільства, яке загниває в Росії, - Глава УГКЦ...

Все те, що сьогодні роззявляє вбивчу пащу на Україну, — це наслідки хвороб пострадянського суспільства, яке загниває в Росії, - Глава УГКЦ

21.01.2023, 10:45
Католики
Все те, що сьогодні роззявляє вбивчу пащу на Україну, — це наслідки хвороб пострадянського суспільства, яке загниває в Росії, - Глава УГКЦ - фото 1
Ми бачимо, все те, що сьогодні роззявляє вбивчу пащу на Україну, — це наслідки хвороб пострадянського суспільства, яке в Росії, замість того щоб оздоровлюватися після Радянського Союзу, почало загнивати. Про це сказав  Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда».

Предстоятель УГКЦ пригадав слова Ельдара Рязанова, який говорив: «У нас страна большая, гнить будем долго».

Глава Церкви зауважив, що коли ми сьогодні в Україні чуємо слово «росіяни», то перед нашими очима з’являються кадри масових тортур, знищені міста й села. Тому по-людськи українці відчувають, що росіяни — це чужинці та вбивці, які прийшли, щоб забрати в нас все те, що ми маємо і ким ми є.

«Ми не можемо йти на компроміс зі злом. І нам по-людськи важко в тих вбивцях побачити людей […] Але по-християнськи ми хочемо дати шанс кожному покаятися. Зараз це дуже важко», — зауважив Глава Церкви.

Гнів, за його словами, особливо коли ми бачимо злочини, — це природний інстинкт людини. Якщо б ті всі злочини в нас не викликали люті, то це б означало, що ми є співучасниками зла, тобто, що ми в той чи той спосіб його толеруємо і похваляємо.

«Але гнів, — вважає першоєрарх УГКЦ, — потребує трансформації й обрамлення. У християнському розумінні праведний гнів є матеріалом для чесноти мужності. Нам потрібна сьогодні мужність […] Бо якщо гнів не буде трансформований у мужність, він може стати деструктивним».

«Цей праведний гнів може стати силою, — силою, яка здатна перемагати», — наголосив Блаженніший Святослав.