Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою

Офіційна подія в Бельведері - фото 1
Офіційна подія в Бельведері
28 березня президент Польщі Анджей Дуда зустрівся в палаці Бельведер з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

“Як важливо, що Його Святість прийняла наше запрошення до Польщі у цей важкий для наших сусідів час”, – сказав президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі з Патріархом, повідомляє ДФУ.

“Ми зворушені тим, що сьогодні Його Святість, як втомлений паломник, приходить зі своїм благословенням до цих 2,3 мільйонів біженців з України, які прибули до нашої країни, – щоб втішити їх, благословити їх, помолитися з ними та з нами за них”, – сказав Анджей Дуда на початку зустрічі.

Президент висловив подяку Його Святості за те, що він дуже послідовно та спокійно вказує на те, хто є жертвами цього жахливого збройного конфлікту. Анджей Дуда під час зустрічі у понеділок наголосив, що це тяжкий час “для наших братів з України, які сьогодні захищають свою батьківщину від російської агресії”.

Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою - фото 90164

Президент зазначив, що дружини та діти захисників України отримали притулок у Польщі.

“Вони знайшли притулок у нашій країні, рятуючись від війни, рятуючись від російських бомб, рятуючись від агресії, смерті”, – сказав Анджей Дуда.

Водночас він передав, що для поляків велика честь приймати Вселенського Патріарха у своїй країні. “Це велика радість та велика честь для нас”, – додав він.

“Ми, як і Ваша Святість, як і більша частина вільного та справедливого світу, з першого дня нападу Росії на Україну знаємо, хто є жертвою і хто на кого напав”, – зазначив президент Польщі.

Анджей Дуда запевнив, що всі чесні люди, присутні на польській політичній сцені, висловлюють глибоку подяку Його Святості за те, що він прийняв запрошення прибути до Польщі у цей важкий час. “І всі віруючі люди в нашій країні обов’язково приєднаються до молитов, які підносяться Вашою Святістю за мир, за свободу України”, – наголосив президент Польщі.

Він нагадав, що у 2015 році Варфоломій I прибув до Варшави, щоб освятити наріжний камінь православної церкви Святої Софії у варшавському районі Урсинів.

“У той час ніхто з нас не припускав, що за такого великого співтовариства людей православної віри, як сьогодні, Ваша Святість буде молиться тут, у Польщі, за мир у всьому світі, за мир в Україні, за спокій душ для своїх побратимів”, – сказав президент.

Вселенський Патріарх Варфоломій прибув до Варшави 27 березня ввечері і зустрівся з предстоятелем Православної Церкви Польщі Митрополитом Савою.

Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою - фото 90167

Сьогодні Його Всесвятість помолився біля могили бл. пам. Митрополита Варшавського і всієї Польщі Діонісія, який очолював Православну Церкву в Польщі, коли вона дістала автокефалію від Константинопольського патріархату в 1924 р.