Вселенський Патріарх: Я шокований заявами Ердогана про перетворення собору Святої Софії на мечеть

Свята Софія - фото 1
Свята Софія
Вселенський Патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про перетворення собору Святої Софії на мечеть.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на Оrthodox times.

Як повідомляється, Патріарх Варфоломій заявив:

“Що я можу сказати як християнський священослужитель і грецький Патріарх у Константинополі? Замість того, щоб об’єднатися, нас розділяє спадщина, якій 1500 років. Мені сумно і я в шоці”, – сказав Варфоломій.

Відповідаючи на питання про те, скільки ще може стояти церква Святої Софії, порожня і занедбана, при тому, що в Стамбулі зараз проживає лише невелика кількість греків, Вселенський Патріарх зазначив: “Ми вижили упродовж 17 століть, і, якщо буде воля Божа, ми залишимося тут назавжди”.

Як інформувала РІСУ, ініціативна група мирян і духовенства "Десять тез для ПЦУ" оголосила збір підписів під "Зверненням української громадськості до Президента Турецької Республіки Реджепа Тайїпа Ердогана щодо статусу Святої Софії".

Православні українці вввжають, що нейтральний статус Святої Софії є запорукою дружби, поваги та взаєморозуміння не тільки між нашими країнами і народами, але й більше – між мусульманським та християнським світами.