Всесвітня міжрелігійна конференція 2022 відбудеться в Росії, - рішення  ООН

Мігель Анхель Моратінос - фото 1
Мігель Анхель Моратінос
Масштабний форум відбудеться 21 травня 2022 року й буде пов’язаний зі Всесвітнім днем культурної різноманітності, який встановила ООН, в ім’я діалогу та розвитку, а також на завершення проголошеного ЮНЕСКО десятиріччя зближення культур.

Найближчим часом буде названо місто, в якому відбудеться ця міжнародна зустріч, повідомляє CREDO з посиланням на Vatican News.

Представник Генерального секретаря ООН в «Альянсі цивілізацій» Мігель Анхель Моратінос вважає: «Настав час, щоби світові лідери, парламентарі, релігійні діячі зібралися разом та обміркували наявні проблеми, вносячи у сучасну політику розуміння, яке мають представники конфесій». Він виступив за надання конференції постійного формату; вона могла би відбуватися раз на декілька років.
«Альянс цивілізацій» заснував 2005 року колишній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан; туди входять, зокрема, прем’єр-міністри Туреччини та Іспанії. Основне завдання «Альянсу» — сприяння співпраці між різними культурами, щоби так протидіяти екстремістським силам.

«Альянс» на сьогодні об’єднує представників 120 держав світу. Іспанець Моратінос, представник соціалістичної партії, був міністром закордонних справ Іспанії; домігся, зокрема, виведення іспанських військ з Іраку. Ще 1998 року брав участь в укладенні мирної угоди між Ясіром Арафатом і Беньяміном Нетатьягу (палестинсько-ізраїльський конфлікт); документ отримав його ім’я. На посаді голови ОБСЄ реалізував політику «м’якої сили», яка більше цінує багатовекторну дипломатію і співпрацю, ніж прямий тиск і конфлікти. Визнаний фахівцем найвищого рівня з урегулювання найгостріших конфліктів.