Всеукраїнська Рада Церков повторно закликала світ закрити небо над Україною

14 березня, 08:57
Міжконфесійне
Всеукраїнська Рада Церков повторно закликала світ закрити небо над Україною - фото 1
Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій виступила зі зверненням до світових лідерів, ОБСЄ, ЄС та НАТО про необхідність запровадження безполітної зони над Україною та реагування на гуманітарну катастрофу в окремих регіонах.

Звернення оприлюднене 13 березня на сайті ВРЦіРО.

У документі наголошується, що мільйони цивільних людей різних національностей і віросповідань, які мирно проживали в Україні, стикнулися з гуманітарною катастрофою, спричиненою військовим вторгненням Росії, авіаційними та ракетними обстрілами житлових кварталів, продуктових складів, лікарень, пологових будинків, шкіл та інших об’єктів критичної інфраструктури українських міст.

Релігійні лідери України наголошують, що від початку повномасштабної війни росії проти України загинули понад 80 дітей і ще понад 100 були поранені. Сотні тисяч мирних людей опинилися в блокаді на Київщині, в Маріуполі та Волновасі Донецької області - без їжі, води, медичної допомоги та інших засобів до існування. Жертвами російської блокади в Маріуполі вже стали щонайменше 2187 мирних мешканців, убитих під час постійних обстрілів, зокрема під час спроб евакуюватися через заздалегідь узгоджені гуманітарні коридори.

«Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій повторно закликає світових лідерів, країни-учасниці ОБСЄ, ЄС та НАТО вжити невідкладних заходів для запровадження безполітної зони над територією України або надати українській армії сучасні засоби протиповітряної оборони та літаки-винищувачі, які зможуть захистити мирних мешканців України від регулярних бомбардувань і ракетних ударів російських загарбників», - йдеться у у заяві.

ВРЦіРО звернулася до керівництва РФ, міжнародних організацій, церковних ієрархів та релігійних діячів народів росії вжити термінових заходів з організації гуманітарних коридорів для евакуації мешканців українських міст і селищ з районів активних бойових дій, а також до негайного обміну військовополоненими.

«Повторно наголошуємо, що з метою уникнення будь-яких провокацій евакуацію цивільного населення через гуманітарні коридори можуть здійснювати цивільні волонтери та служителі Церков і релігійних організацій, як у супроводі співробітників української поліції, так і без їхньої участі», - підкреслюється у зверненні.