Всеукраїнський союз ЄХБ провів у Києві конференцію «Особа пастора: покликання і відповідальність»
Для обговроення обрали тему: «Особа пастора: покликання і відповідальність».
Пастори та учасники конференції змогли дивитися пряму трансляцію в YouTube . Про це повідомляє пресслужба ВСЦ ЄХБ.
Як йдеться у повідомленні, чотирнадцять тем від промовців, чотири проповіді і три тематичні круглі столи допомагали інтенсивно й глибоко зануритись у запропоновану тему.
Спікери ділилися вивченням Писання і здобутим досвідом. Після кожної доповіді відбувалися спільні обговорення.
Прозвучали доповіді на теми: «Новозаповітне вчення про церковне керівництво», "Про три категорії пасторів: «самозванці», «найманці» та «пастори від Бога»", Про документи, які регламентують служіння пастора у помісній церкві, та яким має бути портрет обраного на пасторське служіння" та ін.
«Кожен служитель за серцем Божим є благословенням для церкви. Кожен пресвітер покликаний виявляти високий духовний рівень, компетентність у сфері управління, наставництва і благовістя», – зауважив у своїй промові Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського союзу церков ЄХБ.
Служитель висвітлив тему благословень і викликів пасторського служіння, а самет йшлося про біблійні методи керівництва у церкві, залежність і підзвітність служителів та адекватну підготовку християн до служіння у світі.
Сергій Сологуб, пастор Ірпінської біблійної церкви, сфокусував увагу учасників конференції на чотирьох функціях пастора: знати, годувати, вести та захищати, та як пастор може перевірити, наскільки добре він справляється з цими завданнями.
Про відповідність пасторському покликанню говорив Євген Іванов, пастор Одеської церкви.
Федір Райчинець, пастор церкви «Віфанія» м. Буча, висвітлював тему «Чому ті, хто може, не хочуть, а ті, хто хоче – не можуть? Притча Йотама як виклик лідерству».
Тему «Пастор і благовістя» викладав Роман Вечерківський, заступник голови ВСЦ ЄХБ. Він зосередив увагу на тому, що треба робити, аби благовістя стало щоденним життям церкви, нагадуючи, що особистий приклад пастора в благовісті – найкраща мотивація до благовістя.
Під час конференції відбулося три тематичних круглих столи, де порушувались доволі актуальні для українських пасторів питання – «Пастор: волонтер чи на утриманні», «Духовне життя пастора» та «Публічність пастора».