"Всі діти України збираються разом, щоб рятувати маму Україну", - Глава УГКЦ нагадав слова Папи

29 січня, 16:14
Католики
"Всі діти України збираються разом, щоб рятувати маму Україну", - Глава УГКЦ нагадав слова Папи - фото 1
Папа Франциск під час недавньої зустрічі із великим зворушенням ствердив, що вже немає окремо православної, католицької, християнської, мусульманської чи юдейської України. Всі діти України збираються разом, щоб рятувати маму Україну. Нехай Господь Бог нам допоможе всім разом будувати, шукати, молитися, працювати над єдністю християн, зокрема в Україні.

Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у 339-й день війни.

Продовжуючи роздуми над тим, як відновити втрачену єдність між християнами, Предстоятель УГКЦ роздумав над одним із важливих інструментів зцілення ран минулого і сьогодення — діалогом.

«Ми знаємо, що діалог лікує рани, і це спілкування, будування стосунків має різні способи, форми, рівні. Зокрема, першим, найважливішим способом діалогу між християнами є особиста дружба, особисте спілкування, можливість зустрічатися, навіть коли ми є розділені, коли маємо упередження один до одного. Особисті зустрічі руйнують мури, як колись про це казав святий папа Іван Павло ІІ. Тому не біймося зустрічатися з представниками інших Церков і конфесій, разом міркувати над тим, як служити в ім’я добра нашого народу, Церкви Христової у її вселенськості», — зазначив Глава УГКЦ.

Ще одним елементом стосунків між християнами, за його словами, є богословський діалог.

«Упродовж десятків років дуже плідним є православно-католицький діалог. За допомогою такого спілкування можна було позбутися багатьох упереджень. Ми змогли зняти взаємні прокляття, які були накладені ще на початку другого тисячоліття», — сказав він.

Окремо Предстоятель зауважив, що важливий формат єдності, який ми вже можемо будувати, — це соціальне служіння.

«Ми бачимо, як сьогодні, коли в Україні розгортається гуманітарна криза, дуже плідно й активно співпрацюють різні Церкви і релігійні організації, щоб голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого одягнути. Ми разом рятували наших вірних, священнослужителів під час загрози російської окупації різних частин України. Зокрема, зелені гуманітарні коридори ми організовували спільно: католики, православні, протестанти, юдеї, мусульмани. Війна змусила нас побачити, як багато ми вже можемо робити разом в ім’я порятунку людського життя в Україні», — зазначив Глава УГКЦ.