"Всі діти України збираються разом, щоб рятувати маму Україну", - Глава УГКЦ нагадав слова Папи
Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у 339-й день війни.
Продовжуючи роздуми над тим, як відновити втрачену єдність між християнами, Предстоятель УГКЦ роздумав над одним із важливих інструментів зцілення ран минулого і сьогодення — діалогом.
«Ми знаємо, що діалог лікує рани, і це спілкування, будування стосунків має різні способи, форми, рівні. Зокрема, першим, найважливішим способом діалогу між християнами є особиста дружба, особисте спілкування, можливість зустрічатися, навіть коли ми є розділені, коли маємо упередження один до одного. Особисті зустрічі руйнують мури, як колись про це казав святий папа Іван Павло ІІ. Тому не біймося зустрічатися з представниками інших Церков і конфесій, разом міркувати над тим, як служити в ім’я добра нашого народу, Церкви Христової у її вселенськості», — зазначив Глава УГКЦ.
Ще одним елементом стосунків між християнами, за його словами, є богословський діалог.
«Упродовж десятків років дуже плідним є православно-католицький діалог. За допомогою такого спілкування можна було позбутися багатьох упереджень. Ми змогли зняти взаємні прокляття, які були накладені ще на початку другого тисячоліття», — сказав він.
Окремо Предстоятель зауважив, що важливий формат єдності, який ми вже можемо будувати, — це соціальне служіння.
«Ми бачимо, як сьогодні, коли в Україні розгортається гуманітарна криза, дуже плідно й активно співпрацюють різні Церкви і релігійні організації, щоб голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого одягнути. Ми разом рятували наших вірних, священнослужителів під час загрози російської окупації різних частин України. Зокрема, зелені гуманітарні коридори ми організовували спільно: католики, православні, протестанти, юдеї, мусульмани. Війна змусила нас побачити, як багато ми вже можемо робити разом в ім’я порятунку людського життя в Україні», — зазначив Глава УГКЦ.