• Головна
  • Новини
  • Встановлена причина руйнування трапезного храму Михайлівського Золотоверхого монастиря...

Встановлена причина руйнування трапезного храму Михайлівського Золотоверхого монастиря

27.10.2010, 13:09
Встановлена причина руйнування трапезного храму Михайлівського Золотоверхого монастиря - фото 1
Цією проблемою переймаються в Інституті геології.

Trapezn.jpgОдна із найстаріших будівель Києво-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря – трапезний храм – почав руйнуватися. Як вже повідомлялося, під дахом трапезного храму – з'явилися тріщини. А за кілька метрів від пам'ятки почали руйнуватися і ворота з боку вулиці Трьохсвятительської. За повідомленням «5 каналу», цією проблемою уже переймаються в Інституті геології і стверджують – на глибині 20-ти метрів під Михайлівським старий водогін і він є причиною усіх бід.

Священик Віталій Клос, який досліджував історію Михайлівського Золотоверхого, переконує, що ці тріщини на стінах трапезного храму з'явилися не вчора. «За часів Другої світової це приміщення використовували для господарських потреб. Не обійшлося і без вибухів. Тож пам'ятка почала руйнуватися ще в минулому столітті», – припускає священнослужитель.

Віталій Клос пояснює, що "економічні ворота – ось що муляє око усім парафіянам і що протягом року вперто не помічають в Управлінні охорони культурної спадщини Києва. Верх брами здається ось-ось розколеться навпіл. А кахлі біля входу геть попровалювалися».

Trapezny.jpgНачальник відділу інженерної геології Інституту геології Михайло Демчишин теж підтвердив те, що, під храмом провали у трубі і через витік води руйнується будівля.

Згідно з повідомленням інформаційного каналу, за підрахунками фахівців, щоби  відремонтувати лише трапезний храм потрібно 20-25 тисяч гривень. Та на виділення цих грошей з міського бюджету церковники й не сподіваються. Кажуть, навчені гірким досвідом відновлення дзвіниці. Ремонтувати її довелося власними силами, розповідає настоятель Михайлівського монастиря. Натомість у профільному управлінні мерії лише похвалили священиків за ініціативу відремонтувати дзвіницю за власний кошт. Оскільки чекати бюджетних грошей довелося б довго.

Сьогодні, як застерігають геологи, Михайлівський собор – не єдиний, який руйнується через підтоплення ґрунту каналізаційними водами. Тріщини уже почали з'являтися на будинку Булгакова на Андріївському узвозі, філармонії на Володимирському узвозі, бібліотеці Вернадського та навіть будинку уряду.