• Головна
  • Новини
  • Встановлення перед храмом РКЦ у Житомирі пам’ятника польському політику і музиканту отримало неоднозначну оцінку...

Встановлення перед храмом РКЦ у Житомирі пам’ятника польському політику і музиканту отримало неоднозначну оцінку

25.06.2015, 10:09
Встановлення перед храмом РКЦ у Житомирі пам’ятника польському політику і музиканту отримало неоднозначну оцінку - фото 1
У Житомирі перед храмом св. Йоана з Дуклі розпочалися роботи із встановлення пам’ятника польському політику та музиканту Ігнацію Яну Падеревському.

Житомир.jpgУ Житомирі перед храмом св. Йоана з Дуклі розпочалися роботи зі встановлення пам’ятника польському політику та музиканту Ігнацію Яну Падеревському.

З такою ініціативою ще у 2013 році виступило Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці. А минулого тижня вже розпочалися роботи.

Як інформує CREDO, проти пам’ятника перед храмом виступає велика частина мешканців Житомира.  Хоча пам’ятник і не буде встановлений на території храму, а навпроти святині, його все одно асоціюватимуть з Католицької Церквою, так вважають парафіяни.

Встановлення пам’ятника не погоджувалося із парафією.

Речник Провінції святого Михаїла Архангела бр. Патрик Оліх OFM переконаний, що не варто ставити перед католицьким храмом пам’ятник Ігнацію Яну Падеревському. «Польське товариство хоче встановити перед храмом пам’ятник особі, яка неоднозначно сприймається українським суспільством і не вписується в духовність Католицької Церкви», — прокоментував CREDO цю ситуацію бр. Патрик. Священик переконаний, що пам’ятник потрібно перенести в інше місце. У Києві була подібна ситуація з пам’ятником Данте Аліґ'єрі, встановити який запропонувало посольство Італії. Пам’ятник планували поставити неподалік від собору св. Олександра, але зрештою його вирішили перенести до парку.

Висота пам’ятника польському музиканту Ігнацію Падеревському у Житомирі буде 5,5 метра: 2,5 метра — скульптура та 3 метри п’єдестал. До семигранного постаменту діаметром 1,1 метра вестимуть сім сходинок.

«Ігнацій Падеревський — не церковний діяч, а громадський», — кажуть житомирські активісти.

Рішення встановити в обласному центрі майже шестиметровий пам’ятник Ігнацію Яну Падеревському» ухвалив комітет Житомирської міської ради.

«Розглянувши клопотання Генерального консульства Республіки Польща у м. Вінниці щодо надання згоди на встановлення пам’ятника Ігнацію Яну Падеревському, видатному державному діячу у Республіці Польща та музиканту, на розі вулиць Київської та Театральної, враховуючи висновки міської комісії з топоніміки, відповідно до ст.ст. 10, 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив надати Генеральному консульству Республіки Польща у м. Вінниці згоду на організацію благоустрою території на розі вулиць Київської та Театральної шляхом встановлення пам’ятника Ігнацію Яну Падеревському», — йдеться у рішенні міськвиконкому Житомира від 15 жовтня 2013 року.

У Житомирі вже відкрито пам’ятну дошку польському композитору, піаністу та громадському діячеві Ігнацію Яну Падеревському. Відкриття пам’ятної дошки відбулося у 2011 році.