• Головна
  • Новини
  • Втрачені церкви та костели Тернопілля можна знайти на інтерактивній карті...

Втрачені церкви та костели Тернопілля можна знайти на інтерактивній карті

13.12.2019, 12:28
Втрачені церкви та костели Тернопілля можна знайти на інтерактивній карті - фото 1
За різними даними в межах Тернопільської області, яка славиться найбільшою кількістю замків в Україні, втрачених пам’яток налічується понад 150.

За різними даними в межах Тернопільської області, яка славиться найбільшою кількістю замків в Україні, втрачених пам’яток налічується понад 150.  Інформація про них в переважно зафіксована в різних історичних джерелах, які сьогодні практично не досліджено через брак людського ресурсу. Для того, щоб привернути увагу суспільства до багатої спадщини рідного краю Благодійний фонд MagneticOne.Org спільно  з MagneticOne Municipal Technologies створили електронний картографічний ресурс – Інтерактивну карту втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля.


На карті зображено інформацію про остаточно втрачені (зруйновані) історико-архітектурні пам’ятки Тернопілля: оборонні споруди (замки, фортеці), сакральні пам’ятки (церкви, костели, синагоги та ін.), міську забудову (палаци, ратуші, тощо), пам’ятники та багато іншого для мешканців Тернопільської області й усієї України.

Інформація на карті відображається пошарово з можливістю підключення/ відключення до режиму відображення об’єктів втраченого зодчества та можливістю формувати вибірки (наприклад, зруйновані протягом певного періоду часу, за архітектурним стилем, за місцем розташування тощо). Проект орієнтований на усіх поціновувачів архітектури, в тому числі далеко за межами Тернопільської області та України; осіб, які хочуть отримувати знання у галузі культури, шляхом використання інтерактивних технологій – школярів,  студентської молоді, туристів. Перейти на карту можна Тут.

Програма «Інтерактивна карта втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля» реалізовується відповідно до наказу Управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей від 19.06.2019р. №35-од «Про переможців конкурсу проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства на 2019 рік ». Про це повідомляє сайт «Terminovo».