Я ходжу тут з кіпою, цицитом. У Брюсселі так страшно ходити, - рабин Вольф про антисемітизм в Україні

17 січня, 12:32
Суспільство
Я ходжу тут з кіпою, цицитом. У Брюсселі так страшно ходити, - рабин Вольф про антисемітизм в Україні - фото 1
В Україні немає державного антисемітизму. Є побутовий, але це дрібниці, якщо порівнювати їх із випадками, які трапляються у Європі.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів головний рабин єврейської общини "Хабад" в Одесі Авраам Вольф, пише Gazeta.ua.

"Сказати, що немає антисемітизму – це дурниці. Він є побутовий. Іноді на вулиці, між сусідами. Іноді я це відчуваю. Не звертаю велику увагу. Тут немає державного антисемітизму. Навпаки – є підтримка. Це важливо.

Друге – порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Я ходжу тут з кіпою, цицитом, у сюртуці з талітом по вулиці. У Брюсселі так страшно ходити. Так само в окремих районах Парижу".

Україна дає кожній людині жити за своїми релігійними правилами, якщо це не суперечить державному закону, каже рабин Вольф:

"Не в кожній країні так просто відкрити національні школи. А тут цілий закон регламентує це. У мене багато друзів живуть по світу, де це неможливо зробити.

Україна відкрита. Де ще президент зробив єврейські і мусульманські свята державними?".

"Рабини США, Канади, Австралії, Європи заздрять білою заздрістю свободі, можливостям та успіхові українських колег. Майже ні в кого немає своїх шкіл, так багато вірян у синагогах і взагалі синагог. Україна дає приклад. Ми зустрічаємося раз у рік. Їдуть тисячі рабинів "Хабад" у США. Цього року це було в zoom. Я не пам'ятаю за останні 30 років, щоб Україна не була однією з головних тем: як ми працюємо, як перейняти наш досвід, як досягти такого ж успіху".