Я і воно: як пережити онко

08.09.2020, 19:00
Я і воно: як пережити онко - фото 1
Просимо допомогти колезі зібрати кошти на лікування хвороби

Про Яну Сєдову і її боротьбу з онкохворобою ми вже писали і просили наших читачів підтримати її. На жаль, хвороба не відступила, а тому триває новий збір коштів на сайті DOBRO.UA.

"Коли чуєш діагноз з приставкою" онко ", тебе ніби примусово запаковують у важкі обладунки, вручають спис і підштовхують в спину, вказуючи на вітряки, що маячать попереду. І хоча не говорять, але ти розумієш - битися тобі з цими вітряками доведеться до кінця, зіскочити, відмахнутися, обдурити долю і ухилитися від них не вдасться. Тобі страшно, ти не вмієш всього цього, але що робити, - треба вчитися і швидко, інакше отримаєш по голові і не раз, але ж бувають падіння, після яких не піднятися. І ось ти зживаєшся з цієї роллю, і тебе хвалять за мужність, але ти цього не просив, і вже краще б ти не був прикладом завзятості та стійкості, але обладунки вже не зняти, і ця війна з вітряками перетворюється в «день бабака», - написала в своєму блозі журналістка Яна Сєдова.

«День бабака» для Яни триває ось уже 11 років, з моменту, коли вперше встановили діагноз «рак молочної залози». За багато років лікування вона отримала всі доступні в Україні протоколи: кілька циклів хіміотерапії, радіотерапію, і антігормональние і таргетной терапія.

На жаль, кожен новий протокол лікування, який за розрахунками лікарів повинен був добре впоратися з хворобою, діяв дуже короткий час. Сьогодні у Яни метастази в печінці, лімфовузлах та кістках, вона часто страждає від болю. Але вона живе в цих «обладунках» і не припиняє ні свою боротьбу з «вітряками», ні свою професійну діяльність.

Яна - журналістка з багаторічним досвідом. В цьому році запустила авторський проект про онкологію на hromadske «Я і воно: як пережити онко». Разом з іншими пацієнтами, активістами та спеціалістами вона ділиться досвідом лікування онкологічних захворювань і пропонує слухачам чіткі рекомендації - що робити, коли дізнався про онкодіагноз, як впоратися з депресією і навчитися діяти конструктивно, як не пропустити рак і які обстеження проходити.

Їй рекомендовано зробити тест Oncodeep, який дозволяє підібрати ліки з урахуванням індивідуальної біології пухлини та особливостей організму. Це може допомогти лікарям знайти саме ту нестандартну терапію, яка зупинить хворобу.

У вересні стартує другий сезон підкастів «Я і воно: як пережити онко», і Яна вірить, що у неї вистачить сил, аби і далі допомагати іншим пацієнтам знаходити рішення для боротьби над раком.

Давайте і ми підтримаємо Яну і допоможемо зібрати гроші на дороговартісний тест Oncodeep. Тест дозволить лікарям підібрати індивідуальну нестандартну терапію з урахуванням унікальної біології пухлини і особливостей організму жінки. Шанс високий, адже сучасна медицина навчилася лікувати навіть просунуті стадії онкологічних захворювань.

Збір коштів відбувається на сайті DOBRO.ua