Олександр Самрук, думки для блогу_image

Олександр Самрук, думки для блогу

«Я люблю свого тата», або Чи потрібен Україні всенародний День батька?

06.10.2010, 15:18
Є над чим задуматися, оскільки якщо сьогодні ми втратимо стосунки з батьками, завтра, ставши ними, не матимемо правильних стосунків зі своїми дітьми.

Впродовж вересня у ЗМІ багато писали про відзначення в Україні всенародного Дня батька, святкування якого започаткували у багатьох обласних центрах країни. Ще б пак, адже батьківство в Україні нині переживає кризу – 45% дітей живуть в сім’ях без батька, 300 000 безпритульних дітей 95% з яких мають маму і тата, близько мільйона щорічних абортів, зростає кількість «суїцидонебезпечних» підлітків. Ці сумні цифри свідчать про суспільне банкрутство щодо розуміння ролі чоловіка, як лідера та голови сім’ї.

Саме тому цього року в обласному центрі Волині фонд «Переображення» при підтримці Департаменту молодіжної політики та спорту Луцької міської ради за ініціативи Міжнародної громадської організації «Міжнародний Центр Батьківства» спільно з євангельськими церквами Луцька провели Перше святкування Всенародного Дня батька в місті Луцьку, організувавши свято для малечі та їхніх батьків.

Соціологічне опитування під час дійства, у якому взяло участь 520 респондентів, ще раз засвідчило, що стосунки лучан з батьками потребують кардинальних змін, оскільки 9% респондентів, а це майже кожен десятий лучанин, взагалі не спілкуються зі своїм батьком; 29% опитаних заявили, що спілкуються з батьком лише декілька годин на місяць; у 23% лучан, згідно дослідження, батько не приймає ніякої участі у житті.

Чому у свідомості українців батько є лише особою, яка заробляє гроші і дбає лише про матеріальні цінності? Де ж батько, що відповідає за збереження життя дитини від її зачаття, який спільно з мамою бере активну участь у вихованні дитини, сприяє духовному вихованню громадянина України, оскільки своїм прикладом передає морально-естетичні норми нащадкам?

Біблія повчає батьків правильному вихованню дітей: «батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» (Послання апостола Павла до Ефесян, 6 розділ, 4 вірш). Також і для дітей в Писанні є цінні настанови: «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі» (Книга Вихід, 20 розділ, 12 вірш). Якщо нація використовуватиме Слово Боже, як духовний стрижень у сімейному вихованні, то і сім’ї будуть міцніші і життя дітей кращим.

Саме впровадження святкування Дня батька на національному рівні сприятиме більшій посвяті чоловіків своїй родині, формуванню вірного світогляду щодо життєвої сутності чоловіка як батька, пропагуванню моделі доброго батька на національному рівні та залученню чоловіків до активного батьківства.

Є над чим задуматися, оскільки якщо сьогодні ми втратимо стосунки з батьками, завтра, ставши ними, не матимемо правильних стосунків зі своїми дітьми.


Прес-служба ВОФБ «Переображення»
Олександр Самрук
(0332) 767234
http://fond.lutsk.ua/

Останні новини

Вчора
18 вересня