«Я не збираюся зносити храм»: митрополит Климент прокоментував вимогу російських приставів

04.11.2020, 11:20
Держава
«Я не збираюся зносити храм»: митрополит Климент прокоментував вимогу російських приставів - фото 1
Митрополит Кримської єпархії Православної Церкви України Климент стверджує, що не збирається зносити храм Успіння образу Божої Матері «Неопалима Купина» в Євпаторії, незважаючи на вимоги, які він отримав 3 листопада від російської Федеральної служби судових приставів у Криму.

Про це митрополит Климент повідомив у коментарі Крим.Реалії.

«Зараз цим питанням займається адвокат Сергій Заєць. Він формує пакет з відповідними документами. Я не збираюся зносити церкву. Як заявив представник президента (представник президента України в АРК – КР), це питання включене в резолюцію ООН, тому чекатиму. Єдине, що завтра, 4 листопада, – в Росії День народної єдності. А сьогодні до вечора, до початку свята ми повинні знести храм», – повідомив митрополит Климент.

Раніше в Представництві Президента України в АР Крим повідомили, що у вівторок митрополит Кримської єпархії Православної Церкви України Климент отримав пакет документів від російської Федеральної служби судових приставів в анексованому Криму з вимогою демонтувати храм на честь Успіння образу Божої Матері «Неопалима Купина» в Євпаторії до 3 листопада 2020 року і виплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

У президента Зеленського засудили порушення Росії проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян і заявили, що ці рішення «спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова».

Раніше глава Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній попросив президента Володимира Зеленського, Кабінет міністрів правоохоронні органи вжити заходів для припинення тиску на ПЦУ в Криму.

У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).

Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.