Як колись Компартію. Митрополит ПЦУ вважає своєчасним законопроект про заборону Моспатріархату

30 березня, 14:41
Суспільство
Як колись Компартію. Митрополит ПЦУ вважає своєчасним законопроект про заборону Моспатріархату - фото 1
Сьогодні точиться багато розумних і нерозумних розмов щодо законопроекту «Про заборону Московского Патріархату на території України». Вважаю його доцільним і своєчасним.

Про це у себе на Фейсбуці написав митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко).

"Історія України знає подібні аналоги - це заборона Компартіі і радянської символіки. Суспільство з того має позитивний результат для свого оздоровлення", - зазначив єрарх.

"Інстинкт самозбереження керівництва УПЦ МП як структури, має підказати їй вихід із цієї критичної, історично виправданої ситуації: скликання Собору (можливо і онлайн) та проголошення Заяви про вихід зі складу РПЦ (Московского Патріархату). Далі історія і українське суспільство розставлять все на свої місця. Для тих, хто хоче попасти під санкції Закону, участь в Соборі не обов’язкова", - наголосив митрополитт ПЦУ.

Нагадаємо, група народних депутатів (шість із фракції «Голосу» і обранець зі «Слуги народу») виступила за запровадження заборони діяльності РПЦ (УПЦ МП) в Україні. Відповідний законопроєкт 26 березня з’явився на сайті Ради.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». А саме – під заборону потрапляють релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.