• Головна
  • Новини
  • Як поєднати ентузіазм молоді та досвід старших — дискутували на Екуменічному соціальному тижні...

Як поєднати ентузіазм молоді та досвід старших — дискутували на Екуменічному соціальному тижні

04.10.2018, 19:20
Як поєднати ентузіазм молоді та досвід старших — дискутували на Екуменічному соціальному тижні - фото 1

У четвер, 4 жовтня, у Центрі Шептицького розпочалася академічна частина ХІ Екуменічного соціального тижня. На захід завітали духовенство різних конфесій, представники місцевої та обласної влади, журналісти і, звичайно, молодь та інші охочі львів’яни й іноземні гості. Тема цьогорічного форуму - “Молодь - Віра - Покликання”.

У четвер, 4 жовтня, у Центрі Шептицького розпочалася академічна частина ХІ Екуменічного соціального тижня. На захід завітали духовенство різних конфесій, представники місцевої та обласної влади, журналісти і, звичайно, молодь та інші охочі львів’яни й іноземні гості. Тема цьогорічного форуму - “Молодь - Віра - Покликання”.

о. Богдан ПрахВідкриваючи конференцію, ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах зазначив, що тема форуму “Віра-Молодь-Покликання” є вельми актуальною. Він переконаний, що без віри в Бога, в себе та в країну ми не можемо нічого змінити у суспільстві. “Ми входимо в етап, коли завершуємо перших п’ять років після великого “зриву” українського народу на Майдані. Впродовж цього періоду відбулися великі зміни у свідомості українців і вони продовжують тривати. Наша молодь є конструктивною. Вона плекає надію, охоту вчитися, охоту до праці, охоту змінювати наше суспільство. Проте у той же час ми бачимо також і велику зневіру в суспільстві”, — підкреслив о. Богдан Прах.

Загалом гості заходу переконані, що у будь-яких змінах українська молодь бере активну участь.

В таких середовищах як Український католицький університет, НУ “Львівська політехніка”, в духовних семінаріях та інших вузах, в яких викладають достойні професори — плекається молода еліта нашої країни. В історії Церкви та України було чимало прикладів, коли люди розуміли своє покликання, а також те, що Бог і Україна — на першому місці”, — запевнила Леся Корнат, начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Львівської обласної державної адміністрації.

о. Іван ДацькоУ свою чергу, Андрій Москаленко, заступник львівського міського голови з питань розвитку, та Роман Корж, проректор з науково-педагогічної роботи НУ “Львівська політехніка”, стверджують, що найбільшою цінністю для всіх середовищ (наприклад, для міста та компаній) є насамперед люди, а особливо небайдужа (активна) молодь.

Розумні люди, які вірять у Бога, знають, що молодь — це наше “завтра”. Коли поєднати силу, здоров’я, ентузіазм та радість молоді з досвідом і переживаннями старшого покоління, — тоді все можна подолати, потрібно тільки цього бажати”, — наголосив о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

Як повідомляє власкор РІСУ, після урочистого відкриття відбулася відкрита дискусія “Молодь-Віра-Покликання”. Під час обговорення учасники форуму розмірковували про виклики та завдання для молоді, зокрема, української, в сучасному суспільстві.

Нагадаємо, що організатор  заходу — Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Це традиційна подія осені уже з 2008 року.

А завтра, 5 жовтня, у рамках ЕСТ відбудеться засідання Української християнського академічного товариства і презентація книжки професора Клауса Шатца «Загальні собори – віхи історії Церкви».

Детальна програма ЕСТ

Учасники ЕСТ

Учасники ЕСТ