Як захистити дітей від Covid-19: поради педіатра-інфекціоніста з Ватикану

25.07.2020, 19:09
Світові
Як захистити дітей від Covid-19: поради педіатра-інфекціоніста з Ватикану - фото 1
Після періоду соціальної ізоляції, запровадженої через пандемію, діти знову вийшли гратися на свіже повітря в сади та парки. Однак важливо дотримуватися деяких елементарних правил санітарної безпеки, аби уникнути можливого зараження.

Після місяців, проведених вдома внаслідок карантинних заходів, запроваджених для запобігання поширенню Covid-19, діти не повернулися до школи, але почали гратися надворі зі своїми друзями. В цей період важливо й надалі дбати про їхній захист через маленькі прояви обережності.

На цьому в інтерв’ю для Vatican News наголосила Елена Боццола, педіатр-інфекціоніст Ватиканської лікарні «Дитятка Ісуса» та Секретарка Італійської Спілки Педіатрів.

Гігієна рук, захисні пов’язки та дистанція
Захищати дітей, за її словами, потрібно так само, як ми захищаємо себе: потрібно звертати велику увагу на гігієну рук, завжди миючи їх з милом і водою, а якщо немає такої можливості, то спиртовими розчинами. За італійськими законами в цей період діти після 6 років повинні одягати захисні пов’язки, але педіатр-інфекціоніст радить одягати їх також дітям після 3 років, коли вони перебувають в закритих приміщеннях, де неможливо дотримуватися дистанції між людьми.

Подалі від планшетів
А загалом, нехай діти граються, особливо, на свіжому повітрі, подалі від телевізорів, планшетів, подалі від усього, до чого вони були змушені в період ізоляції. Однозначно, потрібно надавати перевагу тим видам розваг, які дають дитині змогу рухатися й дихати свіжим повітрям, таким, як наприклад, їзда на велосипеді, прогулянка в горах і в лісі, гра в бадмінтон, купання в морі чи в річці – все те, що дозволяє усмішці знову з’явитися на дитячому обличчі.

Говорити з дітьми про заходи безпеки
На запитання нашої колеги Еліани Асторрі про те, як пояснити дітям про те, що потрібно одягати захисну пов’язку, доктор Елена Боццола відповіла, що потрібно говорити з дітьми: навіть, якщо вони маленькі, вони здатні прислухатися до дорослих і розуміти їх. Але мова йде про дітей віком після 3 років, бо до 3 років не радять одягати пов’язки. Можна також вибрати кольорові пов’язки. «Я говорю як педіатр і як мама, – зазначила лікарка. – Я кілька разів говорила про це з дітьми, пояснюючи їм, наскільки важлива пов’язка, аби захистити себе й інших людей, щоб не захворіти, щоб ми знову не сиділи закриті вдома». Якщо говорити в правильних тонах і кілька разів повертатися до цієї теми, даючи також добрий приклад, діти це сприймають.

Безпідставні побоювання
Звичайно, що під час спеки важко носити пов’язку, але, як наголосила лікар-педіатр, на відміну від того, що пишуть в соцмережах, пов’язка не створює жодних проблем для здорових дітей, старших трьох років. Під пов’язкою діти не вдихають власний вуглекислий газ до тієї міри, щоб б призвести до гіпоксії чи загрожувати їхньому життю. Навпаки, пов’зка захищає їхнє життя.

Не час для нових знайомств
Як заборонити дитині наближатися, торкатися, обіймати інших дітей у віці, коли така поведінка є надзвичайно важливою для емоційного зростання? Відповідаючи на це запитання журналістки педіатр-інфекціоніст Ватиканської лікарні «Дитятка Ісуса» зазначила, що цього літа батьки повинні бути дуже обережними. Потрібно пояснити дітям, що це літо дещо відрізняється від попередніх. Це не час заводити нові знайомства. «Потрібно бути обережними, але я запевняю вас, – додала вона, – що, якщо сім'я спокійна, якщо мама і тато спокійні, то дитина теж буде спокійною.

Зрештою, є такі ігри, як бадмінтон, купання в морі, плавання з надувним матрацом, безліч альтернатив та занять, якими діти можуть розважатись, уникаючи, в будь-якому випадку, контакту з людьми, яких вони не знають, сприяючи тому, що називають соціальним дистанціюванням від інших людей».