Якби до Томосу ставилися як до політичного проекту, нам би його ніхто не дав, - Ростислав Павленко

30.06.2021, 17:06
Держава
Якби до Томосу ставилися як до політичного проекту, нам би його ніхто не дав, - Ростислав Павленко - фото 1
Про це у розмові з "Главкомом" сказав народний депутат Ростислав Павленко , який за президентства Петра Порошенка курував процес проведення переговорів Порошенка з Вселенським Патріархом.

Це також стало і відповіддю на запитання: Чому фактор надання Томосу Українській Церкві не зіграв ключової ролі, не допоміг Петру Порошенку виграти президентські вибори?

"У команді Порошенка не було ставлення до Томосу як до політичного питання. Якби це було так, ніякого Томосу нам би ніхто не дав. Як людина, яка п’ять років досить часто спілкувалася з Вселенським Патріархом, можу це засвідчити. У Вселенській Патріархії дуже добре обізнані з ситуацією, і якби вони відчули що це суто політичне питання, то одразу би це зупинили. Чому була поразка на виборах? Така ситуація склалася у суспільстві, під дією певних телеканалів, які з року в рік проводили відому лінію. На тлі того, що люди хотіли швидких змін прямо зараз, і це їм було обіцяно. Можемо дуже довго аналізувати причини результатів 2019 року, але жоден окремо взятий фактор не буде визначальним. Лише їх сукупність. Сталося так, як сталося. Країна поставила над собою експеримент, ми зараз всередині цього експерименту. Маємо вийти з нього гідно", - резюмував Ростислав Павленко.