Якутського шамана Габишева відвезли на примусове лікування у невідомому напрямку

Якутського шамана Габишева відвезли на примусове лікування у невідомому напрямку - фото 1
Знаменитого якутського шамана Олександра Габишева відвезли із СІЗО на примусове лікування.

Про це 26 вересня повідомив його адвокат Олексій Прянишников в телеграм-каналі, передає Портал-Credo.

Про примусової перевезення Габишева повідомили захисту співробітники якутського СІЗО, де він перебував до вступу в силу вироку. За словами Прянишникова, куди саме відправили шамана, невідомо.

Весною 2019 року Габишев оголосив, що піде в піший похід до Москви з метою «вигнати Путіна». Його затримали і відправили на лікування, в липні 2020 року його виписали. У січні 2021 року він оголосив про новий похід до Москви.

У лютому нинішнього року проти Габишева завели кримінальну справу про застосування насильства до представника влади (ст. 318 КК РФ). За версією слідства, в січні шаман поранив силовика під час примусової госпіталізації в психдиспансер.

У березні експертиза Якутського психоневрологічного диспансеру, проведена в рамках кримінальної справи, визнала Габишева неосудним. Потім звинувачення зажадало направити шамана на примусове лікування до спеціалізованого психіатричного закладу. Прянишников відзначав, що 27 липня закінчується шестимісячний термін утримання Габишева в психіатричному стаціонарі.

В кінці липня Якутський міський суд постановив направити шамана Олександра Габишева на примусове лікування в медичну організацію спеціалізованого типу з інтенсивним спостереженням. 23 вересня Верховний суд Якутії підтвердив рішення міського суду.