Якутського шамана Габишева випустили з психдиспансеру

23.07.2020, 10:11
Держава
Якутський шаман - фото 1
Якутський шаман
Шамана Олександра Габишева виписали з Якутського психоневрологічного диспансеру після примусової госпіталізації.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія з посиланням на координатора "Правозахисту Листівки" Олексія Прянишникова.

"Після проведеної 21 липня за клопотанням захисту психолого-психіатричної експертизи і засідання уранці 22 липня лікарської комісії Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру якутський шаман Олександр Габишев виписаний з диспансеру", - заявив Прянишников.

Він зазначив, що на це рішення вплинув розголос ситуації в ЗМІ.

"Без суспільної підтримки і широкого висвітлення ЗМІ зусиль захисту лікування могло тривати скільки завгодно довго, тим більше що рішенням суду термін лікування не обмежується", - додав правозахисник.

5 серпня відбудеться розгляд в суді апеляційної скарги про визнання незаконною недобровільної госпіталізації шамана.

Олександр Габишев рік тому почав пішу подорож довжиною в 8 тис. км з Якутії до Москви, щоб "вигнати" Володимира Путіна і відновити народовладдя. Загалом його похід мав тривати два роки. Восени 2019 року щодо Габишева було порушено кримінальну справу за публічні заклики до екстремістської діяльності, його кілька разів затримували. Державна експертиза визнала Габишева неосудним. 12 травня 2020 року його примусово помістили в психіатричну лікарню в Якутську. Лікарська комісія видала висновок про небезпеку шамана для оточуючих.

2 червня Якутський міський суд задовольнив позов республіканського психоневрологічного диспансеру про примусове лікування Габишева.

3 липня Верховна суд Якутії прийняв рішення про проведення повторної психолого-психіатричної експертизи шамана.