• Головна
  • Новини
  • Якутського шамана, який йшов до Москви виганяти Путіна, запроторили до психлікарні...

Якутського шамана, який йшов до Москви виганяти Путіна, запроторили до психлікарні

22.09.2019, 10:55
Якутського шамана, який йшов до Москви виганяти Путіна, запроторили до психлікарні - фото 1
Шамана Олександра Габишева, якого силовики затримали в Бурятії, привезли до Якутська і відправили в Якутський республіканський психоневрологічний диспансер (ЯРПНД),

Шамана Олександра Габишева, якого силовики затримали в Бурятії, привезли до Якутська і відправили в Якутський республіканський психоневрологічний диспансер (ЯРПНД), повідомляє "Портал-Credo.Ru" з посиланням на прес-службу МОЗ Якутії.

"У ЯРПНД над цим громадянином проведуть експертні заходи. Психіатрична діагностика грунтується на бесіді з пацієнтом, уточнення історії життя і хвороби, - йдеться в повідомленні. - У випадку, якщо у цього пацієнта буде виявлено патології, ми готові надати кваліфіковану медичну допомогу. При необхідності можуть бути залучені соціальні служби ".

Олександр Габишев, який називає себе шаманом-воїном у березні розпочав пішу подорож довжиною в 8 000 кілометрів з Якутії до Москви, щоб "вигнати Путіна" і "відновити народовладдя". Загалом похід мав тривати два роки. З початку подорожі він пройшов близько 3 000 км і привернув безліч послідовників.

Як пишуть ЗМІ, по дорозі шаман розповідав людям і ЗМІ про те, як розуміє мету свого походу: він вважає, що зараз люди в Росії живуть у страху і депресії, а "державна сила безмежна, демонічна", і тільки духовне чудо "зможе це мару розвіяти".

У ніч на 19 вересня співробітники силових структур у масках і зі зброєю затримали Габишева на трасі "Байкал" в Бурятії, недалеко від кордону з Іркутської областю. УМВС у Республіці Бурятія заявило, що Габишев перебуває в розшуку за скоєння злочину на території Якутії і що його відправлять за запитом влади в Якутськ "для проведення слідчих дій". У чому саме підозрюється затриманий, у відомстві не уточнили.

У правозахисній організації "Amnesty International" вважають, що якутського шамана потрібно звільнити.

"Реакція російської влади виглядає просто абсурдом. Невже вони дійсно бояться його чаклунської сили? Як і всі громадяни країни, Олександр Габишев має право на вільне вираження своїх політичних поглядів і відправлення релігійних обрядів", - цитує прес-служба організації директора російського представництва "Amnesty International "Наталію Звягіну.

"Те, що відбувається може виглядати нереальним, але в дійсності це черговий приклад жорстокого придушення прав людини у сучасній Росії. З початку свого маршу по Росії Олександр Габишев не вчинив ніяких злочинів, його затримання - це свавілля і може бути прирівняне до насильницького зникнення, - додала Звягіна. - Російська влада повинна повідомити про долю і місцезнаходження Олександра Габишева і негайно і без всяких умов його звільнити, він є в'язнем совісті, позбавленим волі виключно за мирну реалізацію своїх прав на свободу вираження думок і зборів".

В ході спілкування з журналістами 19 вересня прес-секретарю президента РФ Дмитру Пєскову поставили запитання, чи в курсі Кремль, що стосовно Габишева порушено кримінальну справу. "Кремль не може бути в курсі кримінальних переслідувань всіх громадян в РФ. Це просто неможливо. Це не є прерогативою Кремля. Тому за коментарями з цієї темі я рекомендую вам все-таки звертатися або до республіканської влади, або до республіканських правоохоронних органів", - сказав Пєсков.