Є різниця між тим, хто молиться, і хто працює на агресора, - Андрій Юраш відреагував на слова Папи про заборону РПЦ

26 серпня, 15:36
Суспільство
Є різниця між тим, хто молиться, і хто працює на агресора, - Андрій Юраш відреагував на слова Папи про заборону РПЦ - фото 1
Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш у неділю 25 серпня в інтерв’ю PAP прокоментував слова Папи Франциска щодо законопроекту про заборону РПЦ в Україні.

Про це повідомляє CREDO.

«Мені здається, що Папа не був добре поінформований про саму цю заборону, бо немає жодних заборон для тих, хто молиться. І в цій забороні немає жодних обмежень щодо свободи сповідувати віру і молитися», - заявив посол.

«Але є різниця між тим, хто молиться, і хто працює на агресора. І треба сказати, що духовенство цієї Церкви безсумнівно працювало на агресора», — додав Юраш

Посол України при Святому Престолі зазначив: «Я повністю згоден із Папою, який каже, що якщо хтось робить зло своїй нації, то має бути покараний. І ця заборона стосується саме тих, хто робить зло своїй нації».

«Однак свободі молитви ніщо не загрожує», — запевнив посол України при Святому Престолі.

Андрій Юраш пояснив: «Якщо хтось хоче підтвердити свою віру як православну, то вже є указ Вселенського Патріарха Варфоломія про те, що в Україні створено Автокефальну Церкву, саме православну, і немає жодних обмежень для тих, хто хоче молитися в обряді та в межах Православної Церкви».

Нагадаємо, Папи Франциска у неділю на молитві «Ангел Господній», відреагував на рішення Києва заборонити діяльність релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ.

Папа Римський, зокрема, заявив, що не можна «скасувати» жодну християнську Церкву: «Роздумуючи над нещодавно ухваленим в Україні законом, відчуваю побоювання щодо свободи тих, хто молиться, бо той, хто по‑справжньому молиться, — завжди молиться за всіх. Ніхто не чинить зла тим, що молиться. Якщо хтось чинить зло проти свого народу, він буде винен у цьому; але не можна вважати за зло те, що він молився».

«Тож нехай тим, хто хоче молитися, буде дозволено молитися в тій Церкві, яку вони вважають своєю. Будь ласка, нехай жодна християнська Церква не буде скасована прямо чи опосередковано: Церкви не слід чіпати!» — підкреслив Папа Франциск.