Єленський: На повний перехід на новоюліанський календар може знадобитися зміна поколінь

29 травня, 13:50
Культура
Єленський: На повний перехід на новоюліанський календар може знадобитися зміна поколінь - фото 1
На повний перехід на новоюліанський церковний календар може знадобитися зміна поколінь.

Про це голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський повідомив під час онлайн-брифінгу, передає УНІАН.

Зокрема, у нього запитали, чи багато парафій наразі не готові переходити на новоюліанський церковний календар.

"Всі переходи на новий календар в Елладській, Болгарській, Румунській Церквах супроводжувалися такими "хворобливими розколами" і появами так званих старостильних Церков, які не визнає повнота православ'я, але вони існують", - сказав Єленський.

Водночас, на його думку, у Православній Церкві України "вчинили досить виважено", коли "дозволили тим церковним громадам, монашим спільнотам, взагалі монастирям, які поки що не готові переходити на новий календар - не робити цього".

"Вони отримали якийсь час для того, щоби здійснити цей перехід", - додав Єленський.

За його словами, священноначалля Православної Церкви України "достатньо спокійно ставиться до того, що якась монаша громада чи якась парафія не перейшли ще на якийсь календар".

Також у нього запитали, скільки знадобиться часу, аби остаточно здійснити цей перехід.
"Церква - це установа, яка спирається на традицію, і традиція дуже багато важить. Наприклад, якщо люди впродовж 50-60 років сприймали Літургію виключно церковнослов'янською, то їм важко одразу перейти на українську мову. І в деяких громадах, принаймні одна Літургія на тиждень, залишається церковнослов'янською мовою", - сказав він.

"Цей перехід вимагає певного часу і певної можливої зміни поколінь. За моїми спостереженнями, чим вище у людей церковна свідомість, чим менше у них обрядовір'я, а більше Євангельської основи, тим менш болісно і більш динамічно та більш жадано проходить цей перехід", - підкреслив Єленський.