Єпарх Едмонтонський УГКЦ розповів, яке значення для українських католиків Канади матиме візит Папи

Єпарх Едмонтонський УГКЦ розповів, яке значення для українських католиків Канади матиме візит Папи - фото 1
У неділю, 24 липня, Папа Франциск вирушить до Канади. Це буде його 37-а Апостольська подорож за кордон. Одним із міст, які відвідає Папа, стане Едмонтон – столиця канадської провінції Альберта на заході країни. Там Святіший Отець зустрінеться з корінними народами. В Едмонтоні є велика українська громада, більшість членів якої належать до Української Греко-Католицької Церкви.

Владика Давид Мотюк, який очолює Едмонтонську єпархію УГКЦ, поділився в інтерв’ю для Радіо Ватикану - Vatican News думками щодо цієї апостольської подорожі Папи та розповів про свої очікування від цього візиту.

Населення Канади становить близько 37 мільйонів, з яких майже півтора мільйона мають українське походження. 130 років тому багато українців рятувалися від бідності, перенаселення, голоду, відсутності роботи. І тоді вони знайшли дорогу до Канади. Протягом цих 130 років Українська Католицька Церква супроводжувала цих вірних і надалі це робить.

"Тепер нас близько 100 тисяч українських католиків, приблизно 300 парафій і кілька сотень священиків, які служать від узбережжя до узбережжя. І кількість українців зростає, особливо, на жаль, через війну в Україні, звичайно інтенсивніше від лютого, але й також протягом останніх восьми років. Тож вірні українці-католики й українці загалом, від наших найбільших до найменших громад, ми вітаємо та приймаємо новоприбулих до Канади та нашої Церкви та намагаємось підтримати їх у важкий для них час", - говорить владика.

За його словами, українці в Канаді розділяють шлях з корінними народами.

"Я дуже вдячний тим народам. Якщо би не вони, то 130 років тому, коли українцям було важко, ми б не пережили тих перших суворих зим, ми б не знали, які ліки діють ефективніше тут на місці. Ми сподіваємося, що завдяки візиту Папи Франциска український народ, який жодним чином не був задіяний до шкіл-інтернатів, зможе бути близьким до наших корінних братів та сестер у їхніх стражданнях і труднощах. Ми можемо трудитися над відновленням того священного зв’язку, який колись існував між нашими народами. Це своєрідна відплата за доброту, виявлену нашій громаді".

Єрарх розповів, що катедральний собор Святого Йосафата в Едмонтоні розташований неподалік від місця, де Папа Франциск зустрінеться з представниками корінних народів у їхній церкві Пресвятого Серця.

"У наших громадах, зокрема, в наших школах, є велика кількість корінних мешканців. Католицькі школи Едмонтона мають Раду старійшин, і ми намагаємося з ними співпрацювати і краще пізнати наших братів та сестр з корінного населення. Ми це робимо, насамперед, організовуючи зустрічі між учнями із наших українських двомовних шкіл та учнів школи для корінного населення. Ми поділяємо трагедію цих народів, яких, можливо, не добре розуміли в Канаді, з точки зору колоніалізму, але, можливо, разом ми можемо трудитися задля світлого майбутнього для всіх наших народів", - повідомив владика.

За його словами, паломництво Папи Франциска до Канади буде зовсім іншим, ніж, скажімо, паломництво святого Папи Івана Павла ІІ, який відвідав багато міст і сіл у 1980-х роках. Місія Папи Франциска полягає в тому, щоб наблизитися до корінних народів і запропонувати дуже конкретний знак солідарності та надії.

"Папа Франциск достатньо добре знає Східні Католицькі Церкви, зокрема Українську Католицьку Церкву. Коли він був Архиєпископом Буенос-Айреса в Аргентині, у той же час тамтешню українську-греко католицьку очолював теперішній Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Отже, Святіший Отець знає про нас і любить. Тож, певною мірою, сподіваємося, що завдяки душпастирському візиту Папи Франциска, що здійснюється задля зцілення та примирення, українська католицька спільнота зможе усвідомити значення його зусиль, і що ми також зможемо стати частиною процесу зцілення обох народів. Бо разом ми сильніші, якщо зможемо спільно трудитися над відновленням цього священного зв’язку та зміцнювати Божий люд тут, у Канаді".