• Головна
  • Новини
  • Єпископ Дімітріос (Салахас) у Львові розповість про українських мігрантів у Греції...

Єпископ Дімітріос (Салахас) у Львові розповість про українських мігрантів у Греції

17.11.2011, 13:22
Єпископ Дімітріос (Салахас) у Львові розповість про українських мігрантів у Греції - фото 1
Єпископ-помічник Київської єпархії УГКЦ Йоисф (Мілян) та виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу о. Василь Поточняк відвідали Грецію.

Афіни.jpgЄпископ-помічник Київської єпархії УГКЦ Йоисф (Мілян) та виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу о. Василь (Поточняк) відвідали Грецію.

В Афінах українські греко-католики моляться у нижньому храмі Грецького греко-католицького екзархату, котрий очолює владика Дімітріос (Салахас), професор канонічного права Папського Східного Інституту.

У неділю на Архиєрейській Літургії єпископ-помічник Йосиф підкреслив, що «мотивацією стосунків з Богом має бути любов. Так дитяча любов до Бога творить справжні, глибокі відносини з Творцем».

Владика Дімітріос (Салахас), зі свого боку, добрим словом згадав українських трудових мігрантів в Греції. Він також пообіцяв приїхати в Україну 29 листопада 2011 року з нагоди інтронізації Львівського митрополита, аби на найвищому рівні обговорити справу пасторальної допомоги українським мігрантам у Греції.

Українська греко-католицька громада є досить чисельною в Афінах, - повідомляє офіційний сайт УГКЦ. При парафії діє загальноосвітня школа, учні якої отримують атестати, визнані Міністерством освіти в Україні. Діють також мирянські жіночі організації, серед яких «Матері в молитві» та ін. Дітей катехизують сестри Чину Св. Василія Великого котрі заснували в Атенах свою спільноту. Віднедавна о. Тарас (Когут), душпастир УГКЦ в Афінах, запровадив ще одну недільну св. Літургію, оскільки храм є замалим для такої великої кількості вірних.

У грецьких провінціях, щоправда, ситуація з душпастирством для українців дещо різниться. На островах, в Салоніках, в Патрі та ін. місцях греко-католики не мають жодної духовной опіки.

Візит владики Йоисфа та секретаря ПМВ до Греції тривав чотири дні – з 12 по 15 листопада. Про це інформує сайт "Дивен світ".