Єпископ Лука зібрав священиків і озвучив свої плани щодо анескованої Бредянської єпархії УПЦ МП

04 червня, 12:22
Суспільство
Єпископ Лука зібрав священиків і озвучив свої плани щодо анескованої Бредянської єпархії УПЦ МП - фото 1
У кафедральному соборі Різдва Христового, що в Бердянську Запорізької області, 1 червня відбулися збори священнослужителів Бердянської єпархії УПЦ МП, яку синод Російської Православної Церкви нещодавно незаконно перевів у пряме підпорядкування Московському Патріарху Кирилу та синоду РПЦ.

Про це йдеться на сайті Бердянської єпархії, передає Главком.

Зібрання кліру провів присланий із Підмосков’я єпископ Лука Волчков, якого Російська Церква призначила новим архиєреєм єпархії.

Як ідеться в повідомленні, усього на зборах були присутні 70 кліриків.
Під час цього заходу Лука поділився найближчими перспективами єпархіального життя, а саме майбутньою роботою з перереєстрації всіх парафій, а також реєстрації єпархії.

«Також владика закликав отців сприяти відкриттю у Бердянську православної гімназії та поділився планами щодо налагодження тісної співпраці з козацьким військом. Особлива увага приділятиметься тим благочинням та парафіям, які розташовані ближче до лінії бойових дій, єпархія підтримуватиме духовенство та населення цих районів усім необхідним», – ідеться на сайті єпархії.

Єпископ Лука зібрав священиків і озвучив свої плани щодо анескованої Бредянської єпархії УПЦ МП - фото 115442

Нагадаємо, 16 травня Синод Російської Православної Церкви ухвалив рішення незаконно прийняти Бердянську єпархію Запорізької області у безпосереднє підпорядкування Патріарху Московському Кирилу та Синоду РПЦ.

Згодом священики Московського Патріархату в тимчасово окупованому Бердянську розвіяли міфи про «незалежність» і назву так званої УПЦ МП. В ефірі телеканалу РПЦ «Спас» представники УПЦ МП розповіли, що назва УПЦ була прийнята у зв’язку з політичними змінами в Україні, але віряни цієї Церкви відчувають себе росіянами і російськомовними.

В Українській Православній Церкві Московського Патріархату прокоментували анексію Кирилом Бердянської єпархії та заяви священнослужителів, які вони озвучили в Москві на телеканалі Спас.

За словами представників УПЦ МП, митрополит Бердянський і Приморський Єфрем, відсутність якого послужила приводом для анексії єпархії, покинув межі єпархії не самовільно, а з благословення предстоятеля УПЦ МП Онуфрія.