Єпископ Олександр Язловецький — новий президент «Карітас-Спес Україна»
Декрет про призначення оприлюднений сьогодні, 15 грудня 2022 року. «Це призначення є для мене виявом довіри з боку Церкви», — прокоментував для CREDO єпископ Олександр.
Відтепер він поєднуватиме президентство у Карітасі зі своїми обов’язками єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії. Його Преосвященство переконаний, що благодійна діяльність для Католицької Церкви сьогодні пріоритетна, адже в Україні війна і потреби постійно зростають. Католицька Церква від початку включилася в благодійну діяльність. А зараз опікою потрібно додатково огорнути потреби й тих людей, які постраждали від війни, втратили все і були змушені покинути свої домівки. Крім того, в Україні зростає бідність, а Карітас-Спес зажди опікувався бідними, хворими, самотніми.
«Карітас-Спес, — наголошує новий Президент, — працює не тільки з католиками, але з усіма потребуючими, не роблячи жодної різниці».
Незадовго до свого призначення єпископ Олександр відвідував США. І на «Нешвільській консультації» розповідав про благодійну діяльність РКЦ в Україні. «Це було пророчим, — каже владика. — Я тоді отримав інформацію від директора Карітас-Спес о. В’ячеслава Гриневича. І коли розповідав на підставі отриманих слайдів про діяльність, про кількість допомоги, про цифри, — не тільки учасники конференції були вражені та захоплені, але також і я сам. І це, мабуть, вплинуло на майбутню згоду обійняти це служіння».
Владика Олександр каже, що радо візьметься до виконання покладеного на нього завдання.
Релігійна місія «Карітас-Спес Україна» вже понад 25 років працює над втіленням соціального служіння Католицької Церкви, спрямованого на припинення бідності, сприяння справедливості та відновлення гідності людини незалежно від віросповідання, національності, політичних чи світоглядних переконань. Усі ці 25 років програми та проекти Місії були скеровані на допомогу людині в потребі. 2022 рік приніс для Місії нові надмасштабні виклики. За 9 місяців війни Місія «Карітас-Спес Україна» розгорнула гуманітарне служіння, що охоплює понад 15 000 населених пунктів та надало майже 3 млн. соціальних послуг. Це і довготривале проживання для внутрішніх переселенців, і гуманітарна підтримка ВПО, надання доступу до продуктів харчування та гігієни для жителів прифронтових районів та населених пунктів, відрізаних від гуманітарного постачання, допомога в підготовці до зими, реконструкція зруйнованого житла тощо. Так само під опікою Місії перебувають дитячі будинки сімейного типу, будинки для літніх людей та для самотніх матерів із дітьми.