Єпископ ПЦУ на Закарпатті закликав до єднання духовенство УПЦ МП

12 травня, 11:50
Православні
Єпископ ПЦУ на Закарпатті закликав до єднання духовенство УПЦ МП - фото 1
Єпископ Варсонофій звернувся до духовенства та вірян Української Православної Церкви Московського Патріархату Закарпаття з закликом до діалогу, задля релігійного миру та безпеки жителів краю.

Відповідне звернення єпископа Варсонофія було оприлюднено на сайті Української Православної Церкви Закарпатської єпархії, повідомляє Мukachevo.net.

За словами архиєрея, нещодавній приліт на Закарпаття ракети та загроза нанесення удару на велике свято мала доказати, що це було посяганням на знищення самої Пасхи в Україні загалом та Закарпатті зокрема.

"Давайте хоч тепер говорити правду: байки і маніпуляції про «канонічних» й «неканонічних» доносились до священиків та мирян, щоб творити велику політику, для того аби здійснити в нашій Державі ще більший розділ на «угодних» і «не угодних», бо як відомо з Євангелія: «Кожне царство, розділене в собі, запустіє, і кожне місто чи дім, розділені в собі самому, не встояться».

Кому це було вигідно, і що з цього вийшло тепер ми бачимо. Надіюсь Ви теж", - йдеться у зверненні єпископа.

Єпископ Варсонофій звернувся до владики Феодора, Марка та Симеона, з проханням змінити рішення, адже війна може бути довгою, і може пролитися ще багато крові Українців від ворожих бомбардувань, в тому числі і на Закарпатті.

"Знову закликаю Вас, бо вважаю своїм обов'язком та правом це робити, об’єднати наші зусилля та всіма доступними для нас засобами перекрити дорогу війні. Для цього потрібно Вам звільнитися від духовних тягарів московської ідеології, яка сьогодні всьому світу показала своє справжнє обличчя. Дорогі владики Феодоре, Марк та Симеоне, прошу Вас - станьте сміливими: приєднуйтесь до Православної Церкви України разом зі своїми пастирями і паствою! Разом з тим, сміливо прошу і настоятелів парафій - якщо бачите, що ваші архіпастирі досі залишаються в полоні московського рабства, переходьте до нас разом зі своїми громадами, адже двері нашої Помісної Української Православної Церкви відкриті для всіх вас.

Я сьогодні подаю Вам руку примирення та прошу: станьмо по один бік правди на користь України, адже Свята Церква закликає і вчить нас жити в мирі, любові, бездоганності звичаїв, у всякому благочесті й чистоті, чесною працею служити ближнім і нашій державі Україні, щоб у день загального воскресіння бути достойними вічної радості з Воскреслим Господом і Спасителем нашим. Пам’ятаймо, єдність навколо захисту духовних ідеалів нашої Держави, та спільна невтомна праця і самопожертва додасть ще більше сили захисникам Вітчизни, які ціною власних життів боронять Україну та тримають небо над Закарпаттям мирним", - йдеться у заклику.