Єпископ РКЦ Кривицький про обстріл Одеси: Це черговий знак для світу захистити українців

26.07.2023, 10:16
Католики
Єпископ РКЦ Кривицький про обстріл Одеси: Це черговий знак для світу захистити українців - фото 1
Єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, уродженець Одеси, у ніч обстрілу 23 липня саме перебував у рідному місті.

У коментарі для CREDO єпископ розповів про пережите і поділився своїми думками щодо чергового акту ворожої агресії:

"Хоча я особисто вже звик до обстрілів, маю сказати, що в Одесі такі інтенсивні обстріли сталися вперше з початку повномасштабної війни. Таких руйнувань у місті ще не було. Найгірше, що ці руйнування торкнулися житлового сектору, мирних людей; торкнулися вони й пам’яток архітектури — пошкоджень зазнало близько 28 таких пам’яток, серед яких і Спасо-Преображенський собор, одна з «візитівок» Одеси.

Напередодні, під час попередніх обстрілів, була ще пошкоджена церква святого Миколая, що знаходиться у порту. Все це вкотре демонструє безглуздість тієї війни, яку веде з нами росія. Це ще один знак для світового співтовариства, щоб воно не тільки засудило дикі прояви агресії росії, а й вжило всіх необхідних заходів, щоб захистити мирних українців. Ми звертаємося [до представників світової спільноти] на всіх можливих щаблях, просячи, щоб нам дали засоби протиповітряної оборони, які захистять наших людей, наші міста, наши пам’ятки і наші храми — все те, що представляє ідентичність українського народу. Співчуваючи і єднаючись з одеситами, моїми земляками, а також з усіма, хто страждає від обстрілів на сході України, які відбуваються щодня — так, що ми вже й не реагуємо на них настільки болісно, як відреагували на події в Одесі, — я закликаю всіх українців до витривалої боротьби — і до міцної віри. Віддаймо Господу нашу повсякденність — нашу таку жорстоку повсякденність, віруючи, що саме Він може все впорядкувати. І принагідно я дякую як Господу, так і нашим захисникам, зокрема військам протиповітряної оборони, що цих руйнувань не було так багато, як того хотілося би російським агресорам.

Що стосується влучання ракети, яку благословив патріарх кіріл, у вівтар, який освятив той самий патріарх кіріл, то я вже неодноразово зустрічався з подібним символізмом. Ми бачимо, що у висловлюваннях російських релігійних діячів немає логіки, немає християнського світогляду. Не можна говорити про правду, про істину у Бозі, якщо церква благословляє дії, що прямо їй суперечать. Я вважаю, що це один із тих знаків, що мають розставити всі крапки над «і».

Та ми, звичайно, єднаємося з усіма вірянами — чи то православними, чи представниками інших Церков, — що страждають від атак. У цей важкий час варто шукати релігійних діячів, які живуть згідно з істиною, які розуміють, що насправді відбувається. Ми знаємо, що вони є — ті, що солідаризуються з Україною, знають, на чиєму боці правда, і докладають усіх зусиль до того, щоб ця безглузда війна закінчилася, і ми здобули справжній, справедливий мир".