Єпископ РКЦ Віталій Кривицький: стараємося відновити парафіяльне життя

26.07.2022, 11:22
Католики
Єпископ РКЦ Віталій Кривицький: стараємося відновити парафіяльне життя - фото 1
Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні розповів про те, як війна вплинула на душпастирське життя і про те, які особливі виклики сьогодні стоять перед Церквою.

Відновлення парафіяльного життя, а також матеріальна і духовно-психологічна підтримка потребуючих – це основні виклики, які стоять перед церковною спільнотою Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, яка навесні цього року стала також тереном бойових дій, а деякі її частини протягом багатьох тижнів перебували в окупації. Її очільник єпископ Віталій Кривицький розповів у інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів про те, як змінилося душпастирське життя.

Єрарх зазначив, що ситуація почала покращуватися після Великодня. Але багато душпастирських практик, як от підготовка дітей до першого Святого Причастя, призупинені. Душпастирі стараються об’єднувати зусилля для того, щоб робити те, що є можливим. Збільшується також кількість людей, які приходять до храмів, де також можуть отримати матеріальну і духовну допомогу. Особливим викликом стала потреба допомагати долати наслідки посттравматичного синдрому.

Де це можливо, за словами єпископа, Римо-Католицька Церква в Україні повертається до звичних практик.

"Люди приходять. Це не тільки наші парафіяни, які постійно ходили до храмів, а й ті, хто знаходив у нас укриття, нічліг, хто користався з гуманітарної допомоги чи іншої. Маю на увазі духовні практики. Всі ми переживаємо цей важкий час і мусимо приймати і відповідати на виклики і знаки цього часу. Мусимо знати і відповідати на такі виклики, як посттравматичний синдромний розлад, який торкнувся кожного з нас і кожен з нас потребує допомоги. То ж сьогодні у парафіях на цьому роблять акцент", - повідомив єпископ.