Єпископ РКЦ Віталій Кривицький закликає підписати петицію про денонсацію Стамбульської конвенції

Єпископ РКЦ Віталій Кривицький закликає підписати петицію про денонсацію Стамбульської конвенції - фото 1
На сайті президента України оприлюднено Петицію щодо денонсації Закону про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Автори петиції стверджують, що цей закон не відповідає українським національним інтересам та створює загрозу національній безпеці України.

Із закликом підписати петицію виступив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської римо-католицької єпархії Віталій Кривицький. Свою думку стосовно ратифікації Стумбульської конвенції, а також необхідності відмови від неї єрарх висловив у коментарі Католицькому часопису Credo.

«Сама ідея ратифікації Стамбульської конвенції насправді була не на часі, оскільки викликала дуже велике напруження у суспільстві, – стверджує єпископ. – Як вже неодноразово говорилося і розкладалося по пунктах, Стамбульська конвенція не є однозначною сама собою. Питання її ратифікації було порушене під час війни у “турбо-режимі” без обговорення з громадськістю, і нам весь час маніпулятивним чином наголошували, що від цього залежить наша подальша євроінтеграція. Ми чудово знаємо сім умов, що їх Європейський Союз висунув Україні для подальшого набуття членства у ЄС. І в жодному з цих пунктів немає Стамбульської конвенції. Якщо брати до уваги, що вимоги про ратифікацію Стамбульської конвенції висувалися Україні від двох посольств, і це мало форму радше кулуарних розмов, це важко поєднати з вимогами ЄС до України щодо боротьби з корупцією. Бо виходить, що саме цю корупцію використовують для набуття нашою країною членства у ЄС. Тому ми вважаємо, що це була маніпуляція і корупція, що також не найкращим чином говорить про саму Стамбульську конвенцію».

«З огляду на все це ми можемо, діючи у правовому полі, вимагати її денонсації, тобто – повернутися до вихідної точки, до етапу обговорення, і тільки після цього про щось говорити. Ми бачимо у цій конвенції більше лиха, ніж потенційного добра, тому заохочуємо всіх вірян підписати петицію про денонсацію», – наголосив Віталій Кривицький.

«Принагідно хочу сказати, що підписати петицію справа непроста, зазвичай підписує лише одна людина з чотирьох, а тому нам тим більше потрібно об’єднатися навколо цього процесу, – додає єрарх. – Звичайно, сама ідея петиції є певною мірою умовною, бо президент може взяти її до уваги, а може й не брати, але для історії, для загального бачення це важливо, бо ми знаємо, що людей, які виступають проти Стамбульської конвенції значно більше, ніж її прихильників. Під час війни багато хто може знехтувати цим запрошенням, сказати, що це не на часі, тому ми просимо поставитися до питання серйозно і закликаємо скористатися цим інструментом для того, щоб продемонструвати свою волю та позицію».