Єпископ Степан Сус освятив накупольний хрест греко-католицького храму у Фатімі

Єпископ Степан Сус освятив накупольний хрест греко-католицького храму у Фатімі - фото 1
Голова Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ єпископ Степан Сус 19 березня освятив накупольний хрест храму Благовіщення Матері Божої, який отці Василіяни та українці греко-католики будують у Фатімі.

Про це владика Степан Сус написав у себе на Фейсбуці.

Освячення хреста відбулося після недільного Богослужіння.

Зі словом підтримки до українців звернувся єпископ Дон Жосе Орнелаш єписпоп Лейрії-Фатіми і голова єпископської конференції Португалії. Також на урочистості була присутня президентка організації Obra Católica Portuguesa de Migrações у Португалії Євгенія Коста.

"Надзвичайно приємно було сьогодні помолитись разом з українцями греко-католиками Святу Літургію за мир в Україні у Фатімі, Португалія - місці Об’явлення Матері Божої", - зазначив єпископ УГКЦ.

Єпископ Степан Сус освятив накупольний хрест греко-католицького храму у Фатімі - фото 110706

 

Отці-василіани до Фатіми приїхали у 2008-2009 роках. Священнослужителі вирішили звести у цьому святому місці свій монастир. У 2012 році вони звернулись за дозволом та допомогою до головного настоятеля ЧСВВ, що у Римі і до місцевого єпископа Фатіми-Лейрії. 23 травня 2013 року василіани такий дозвіл на отримали від місцевого єпископа Дон Антонію Марто. Блаженнійший Святослав благословив зведення обителі.

14 листопада 2021 священнослужителі освятили наріжний камінь церкви та монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці Отців Василіян УГКЦ у місті Фатіма.