Єпископ УГКЦ учасникам Континентальної асамблеї: У підсумковому документі має бути заява про російську агресію

Єпископ УГКЦ учасникам Континентальної асамблеї: У підсумковому документі має бути заява про російську агресію - фото 1
На Континентальній асамблеї Синоду про синодальність у Празі 9 лютого виступив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор Мартинюк. Єрарх намагався донести голос українців про війну, яка триває ще з 2014 року.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«В Україні ми переживаємо жорстокість війни. Це — страшна навала, справжній геноцид», - сказав єпископ.
10 лютого приблизно 200 делегатів європейських єпископських конференцій обговорювали затвердження Підсумкового документа Континентального етапу Синоду Єпископів Католицької Церкви. Це — основоположний текст, який має містити теми та виклики, які були в центрі дебатів цих напружених днів.

Серед виступів на пленарному засіданні був піднесений голос з України: «Сотні тисяч убитих, зокрема 460 дітей», — сказав єпископ УГКЦ.

«Близько 12 мільйонів біженців, внутрішніх і тих, хто виїхав за кордон і кого ви щедро прийняли. Нестерпна трагедія в центрі Європейського континенту. 1100 лікарень зруйнували росіяни. Наші парафії окуповані, два священики ув’язнені, деякі перебувають у фільтраційних таборах у Росії, деякі священики, монахині та монахині були поранені», — розповів представник Української Греко-Католицької Церкви владика Теодор Мартинюк.

Доповідач також зазначив, що від початку Асамблеї усі погодилися з тим, щоби правда і щирість були в центрі роздумів.

«Тому ми просимо, щоб у Підсумковому документі були чіткі заяви щодо російського вторгнення в Україну. Ми щиро просимо, щоб він містив твердження про необхідність справедливого миру в Європі. Просимо, щоб була висловлена вдячність українського народу всім народам Європи, які солідарні з Україною в її стражданнях», — мовив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Нагадаємо, що ввечері 5 лютого 2023 року Святою Месою була відкрита Європейська континентальна асамблея в межах синодального процесу 2021–2024 років, присвяченого темі «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», кульмінаційними моментами якого стануть сесії XVI Звичайної асамблеї Синоду Єпископів, що відбуватимуться у Ватикані.

Україну у Празі представляють три делегації від Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви та Мукачівської греко-католицької єпархії.