• Головна
  • Новини
  • Єпископ УПЦ КП закликав вірних не піддаватися на антицерковні дії владики УАПЦ...

Єпископ УПЦ КП закликав вірних не піддаватися на антицерковні дії владики УАПЦ

13.01.2011, 11:19
Єпископ УПЦ КП закликав вірних не піддаватися на антицерковні дії владики УАПЦ - фото 1
У зв’язку з проголошенням єпископом УАПЦ Іоаном (Швецем) 9 січня переходу самбірської громади УПЦ КП Свято-Успенського храму під омофор Митрополита Мефодія Дрогобицький і Самбірський єпископ УПЦ КП Матфей (Шевчук) звернувся до вірних з офіційним листом.

Матфей_Шевчук.jpgУ зв’язку з проголошенням єпископом УАПЦ Іоаном (Швецем) 9 січня переходу самбірської громади УПЦ КП Свято-Успенського храму під омофор Митрополита Мефодія Дрогобицький і Самбірський єпископ УПЦ КП Матфей (Шевчук) звернувся до вірних з офіційним листом. У ньому владика закликає парафіян Свято-Успенського храму в Самборі «не піддаватись на такі протиправні та антицерковні дії». «Київський Патріархат у самбірській громаді є і його ніхто не скасує», — заявив владика.

«Закликаю вірних Київського Патріархату об’єднатись і протидіяти незаконним та злочинним потугам проти нашої Святої Церкви. Зі своєї сторони ми всіляко будемо об’єднувати і відстоювати право громади та парафіян храму Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату і надалі бути у Самборі тією рушійною силою, що приводить до спасіння і утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні», — йдеться у зверненні, опублікованому прес-службою УПЦ КП.

Владика Матфей стверджує, що про перехід громади до УАПЦ оголосили підступним чином, не запитавши думки вірних, а поставивши їх перед фактом.

Настоятелем самбірської громади УПЦ КП є Олександр Швець, брат єпископа УАПЦ Іоана. Саме він, згідно з твердженням єпископа УПЦ КП, сприяв тому, щоб ввести вірних в оману та таким чином оголосити про перехід громади.

«Протоєрей Олександр Швець збирав підписи про те, щоб вірні погодились на різдвяні свята впустити у храм Іоана (Швеця) для богослужіння. Але, як виявилося пізніше, ці підписи використовуються як згода православних самбірчан на перехід від Київського Патріархату в юрисдикцію Української Автокефальної Православної Церкви», — пояснив владика Матфей.

Сам факт переходу громади в УАПЦ проголосили на богослужінні 9 січня. «Все це чинилося в цинічній лукавій та неприпустимій формі по відношенню до вірних Київського Патріархату, яким не було змоги висловити свою думку та позицію», — зазначив владика УПЦ КП.

За словами владики, протоєрей Олександ Швець підтримував відстороненого від керування єпархії архиєпископа Феодосія (Пецину) і небажання його перебувати в юрисдикції Дрогобицько-Самбірській єпархії УПЦ КП. Владика пояснив, що, знаючи це, все-таки не втручався у справи самбірської парафії, оскільки «вважав, що перебування самбірської релігійної громади в Київському Патріархаті є достатньою» та щоб «не викликати спротиву і ворожнечі з боку настоятеля».

Він також зазначив, що попередньо о. Олександр після того, як його брат став єпископом УАПЦ, заявляв, що його громада залишається в складі УПЦ КП, а до УАПЦ перейде лише за умови, коли б «чинились утиски проти його брата чи нього особисто за перехід Іоана Швеця в іншу юрисдикцію».

«Утисків чи конфліктів з боку Київської Патріархії, чи Патріарха Філарета, чи мене як, єпископа Дрогобицького і Самбірського щодо Іоана та Олександра Швеців не чинилося, тому видається дивним те, що приїзд Іоана Швеця в Самбір супроводжується проголошенням про перехід самбірської православної громади у юрисдикцію УАПЦ і під порядкування Митрополиту Мефодію (Кудрякову)», — заявив єпископ Матфей.

Самбірська громада УПЦ КП мала ставропігію (підпорядковувалася безпосередньо Патріарху). Такий статус громаді дав ще Патріарх Володимир (Романюк), вивівши її із юрисдикції Дрогобицько-Самбірської єпархії. Проте Патріарх Філарет не підвердив статус ставропігії громади. У відповідь о. Олександр не поминав Патріарха під час Літургії та не подавав звіти про свою діяльність безпосередньо Патріарху Філарету.