• Головна
  • Новини
  • Єпископа Степана Суса призначено головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ...

Єпископа Степана Суса призначено головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ

30.01.2020, 12:40
Єпископа Степана Суса призначено головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ - фото 1
Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав зі згоди Синоду єпископів, який проходив у Римі 1–10 вересня 2019 року, призначив владику Степана Суса головою Пасторально-міграційного відділу.

Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав зі згоди Синоду єпископів, який проходив у Римі 1–10 вересня 2019 року, призначив владику Степана Суса головою Пасторально-міграційного відділу.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У декреті про призначення йдеться, що завданням Пасторально-міграційного відділу є від імені Глави і Синоду Єпископів УГКЦ забезпечувати душпастирську опіку вірних УГКЦ на територіях, де немає її єрархічних структур.

Відповідно, владику Йосифа Міляна, який досі очолював ПМВ, Глава УГКЦ відкликав із займаної посади.

«Від імені Синоду Єпископів УГКЦ висловлюємо вдячність за вашу багаторічну жертовну працю на цій посаді, яка позначена численними здобутками. Завдяки вашій наполегливості та злагодженій праці фахових працівників відділу тисячі вірних нашої Церкви, яких доля розкидала по всьому світі, були огорнуті молитовною увагою Церкви-матері. Нехай всемилостивий Господь щедро віддячить вам множеством своїх благодатей за все, що ви здійснили для Його слави та для добра нашої Церкви», – сказано у тексті декрету.

У момент вручення декрету Блаженніший Святослав зазначив, що ця зміна зроблена відповідно до потреби, щоб ПМВ займався окремий єпископ, для якого це завдання буде основним.

«Ми дякуємо Господу Богу, що маємо тепер такого єпископа, який буде тільки цим мирянам, священникам служити. Відповідно до даних Міністерства закордонних справ щороку один мільйон наших громадян виїжджає з України. І Церква-мати повинна йти за ними. Гасло нашого цьогорічного Патріаршого Собору: «Церква є завжди і всюди з тобою!» Владико, це є ваша місія, щоб наші вірні відчували присутність, турботу своєї Церкви де б вони не перебували», – сказав Глава УГКЦ, звертаючись до владики Степана Суса.

 

*** Пасторально-міграційний відділ було створено для забезпечення належної душпастирської опіки вірним УГКЦ, котрі проживають у різних країнах світу, де ще немає структур УГКЦ. Усвідомлюючи таку потребу і надаючи чинності рішенню Синоду Єпископів УГКЦ, що проходив у Львові-Брюховичах 2–9 вересня 2008 року, світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар своїм декретом від 16 вересня 2008 року створив Пасторально-місійний відділ УГКЦ. Синод Єпископів УГКЦ (11–17 серпня 2013 року в м. Києві) дав згоду на зміну назви на «Пасторально-міграційний відділ» (ПМВ).