Єпископи Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ зустрілись з Папою у рамках візиту «ad limina Apostolorum»

22 жовтня, 12:17
Католики
Єпископи Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ зустрілись з Папою у рамках візиту «ad limina Apostolorum» - фото 1
Триває візит «ad limina Apostolorum» єпископів з Польщі, який очолює кардинал Казімєж Нич, Архиєпископ Варшави. До складу делегації, яка 21 жовтня мала зустріч з Папою, входять єрархи Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ.

Так, у зустрічі з Папою взяли участь: архиєпископ-митрополит Євген Попович, владика Володимир Ющак, Єпарх Вроцлавсько-Кошалінський та Аркадій Трохановський, Єпарх Ольштинсько-Ґданський. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Говорячи про участь у візиті «ad limina Apostolorum», владика Володимир Ющак звернув увагу на те, що вперше єпископи УГКЦ з Польщі прибули на цей візит, представляючи нову структуру митрополії, після того, як в листопаді минулого року було створено нову єпархію.
Він підкреслив, що греко-католицькі єпископи не є пасивними спостерігачами, а активними учасниками всіх зустрічей, які проводяться в рамках відвідин різних відомств, пропонуючи свій особливий внесок, який може дати східна Церква.

Митрополит Євген Попович зауважив, що під час відвідин Дикастерії, відповідальної за душпастирство сім’ї, в контексті обговорення кризи сім’ї, яку переживає сучасне суспільство, було представлено досвід священичих сімей, які дають своє важливе свідчення. Якщо йдеться про Конгрегацію в справах духовенства, то в контексті труднощів, які сьогодні переживають священики, браку покликань, тощо, була нагода нагадати про пласт викликів, які в східних Церквах стоять перед одруженим духовенством.

Як зазначив очільник митрополії українсько-візантійського обряду в Польщі, досягнуто попередніх домовленостей у вирішенні деяких практичних питань. Як от створення міжєпархіального церковного трибуналу та включення представника від митрополії до комісії, що розглядає різні питання в сфері церковно-державних стосунків.