Єпископи РКЦ в Україні висловили свою позицію щодо ініціативи благословення гомосексуальних партнерств

28 лютого, 10:16
Католики
Єпископи РКЦ в Україні висловили свою позицію щодо ініціативи благословення гомосексуальних партнерств - фото 1
Конференція Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні оприлюдина заяву щодо позиції деяких Єпископів Німеччини у справі благословення гомосексуальних партнерств.

Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.

Подаємо заяву у повному обсязі:

"Нещодавно українськими та іноземними ЗМІ була опублікована інформація про те, що деякі Єпископи Німеччини (кард. Райнхард Маркс з Мюнхена, єпископ Майнц Петер Кольґраф, єпископ Ессен Людгер Шеперс, єпископ Оснабрюк Франц-Йозеф Боде, та єпископ Дрездена Генріх Тіммерерверс) офіційно підтримали благословення гомосексуальних партнерств, а також розпочали публікацію відповідної книги, в якій буде відповідний обряд благословення під назвою «Paare. Riten. Kirche» («Подружжя. Обряди. Церква»).

Ця новина була причиною смутку, болю і сум’яття багатьох вірних католиків та християн інших конфесій, зокрема тих християн, які незважаючи на особисті труднощі в цій сфері, намагаються вірно дотримуватися навчання Церкви. Як ми маємо реагувати на подібні повідомлення? Що можемо зробити, щоб Церква і надалі була «світлом і сіллю»? Про що варто пам’ятати католикам і усім християнам перед обличчям подібних новин? Як не згіршуватися і залишатися надалі вірним сином і донькою Церкви? Прагнемо звернути увагу на наступне:

Депозит віри

1. В обличчі подібних повідомлень, католикам потрібно ревно триматися скарбу віри, який Церква отримала від Апостолів і який трепетно оберігає. Подібні погляди не являються офіційним навчанням Церкви, Петра наших часів – Папи Франциска і не можуть ними бути, оскільки прямо суперечать Об’явленню, вираженому у Святому Писанні і в Традиції Церкви.

2. Католицька наука на тему явища гомосексуалізму чітко виражена в Катехизмі Католицької Церкви, декларації Persona humana та в інших офіційних документах. Згідно християнського вчення гомосексуальні акти є гріховними, а отже, позбавляють людину освячуючої благодаті.

3. Чітка позиція по відношенню до гомосексуальних зв’язків виражена в документі Конгрегації до справ Науки Віри Зауваження, що стосуються проектів легалізації зв’язків між гомосексуальними особами (2003), підписаним папою св. Йоаном Павлом ІІ та тодішнім Префектом Йозефом Рацінгером. У кінцевому слові цього документу читаємо наступне: «Церква навчає, що повага для гомосексуальних осіб не може в жодному разі вести до схвалення гомосексуальної постави або до узаконення гомосексуальних зв’язків. Спільне благо вимагає, щоб закони визнавали, підтримували і захищали шлюб як основу сім’ї, первинної клітини суспільства».

4. Йдучи за прикладом Господа Ісуса, християни мають засуджувати гріх, однак повинні мати відкрите серце для грішника. Особам, які змагаються з гомосексуальними тенденціями належить повага і допомога: духовна, душпастирська, у разі потреби також психологічна (Конгрегація до справ католицького виховання, Виховавчі вказівки по відношенню до людської любові).

Молитва

В останніх днях потрібно нам особливо пригадати слова Апостола Павла з Послання до Ефесян: «Адже наша боротьба не проти тіла і крови, а проти начал, і влад, і проти світових правителів темряви цього віку, проти піднебесних духів злоби» (Еф 6). Триває духовна боротьба, ціною якої є святість християнських сімей! Тому заохочуємо молитися за Церкву в Німеччині та за її єрархів, які знаходяться під сильним ідеологічним тиском, щоб з відвагою долали труднощі і безкомпромісно берегли скарб віри".

Львів, 26 лютого 2021 року
N. 10/2021

Архиєпископ Мечислав Мокшицький
в. о. Голови Конференції Єпископів
Римо-Католицької Церкви в Україні