Єпископи РКЦ в США прийняли документ про важливість Пресвятої Євхаристії

19.11.2021, 12:00
Католики
Єпископи РКЦ в США прийняли документ про важливість Пресвятої Євхаристії - фото 1
Учасники Генеральної Асамблеї Єпископської Конференції США затвердили документ під назвою «Таїнство Євхаристії в житті Церкви», співзвучний із душпастирським планом Євхаристійного відновлення.

За повідомленням Радіо Ватикану, єпископи США закликають американських католиків «глибше увійти вірою та любов’ю в Таїнство Таїнств, справжню присутність Христа в Євхаристії». Про це йдеться у документі під назвою «Таїнство Євхаристії в житті Церкви», затвердженому в середу, 17 листопада 2021 р., під час осінньої Генеральної Асамблеї єпископату США.

Мета цього документа полягає в тому, аби нагадати католикам про справжню присутність Христа в Євхаристії й про те, що Він щедрий на благодать, «якщо ми, Його благодаттю, покірно просимо Його про те, чого потребуємо».

Документ закликає католиків ніколи не забувати слів Ісуса «Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете Його кров, не матимете життя в собі (Ів. 6, 53).

Американські єпископи розмірковують про дар Євхаристії, нагадуючи, що вона є нічим іншим як «участю в самому житті Бога, у сопричасті любові між Отцем, Сином і Святим Духом». Вони захохочують американських католиків поклонятися Христові в Найсвятішій Тайні через адорацію, процесії та сорокагодинну набожність, а також приймати Святе Причастя.

У документі зазначається, що прийняття Христа в Євхаристії наповнює людину любов’ю, яка повинна поширюватися на тих, хто її оточує, особливо на бідних і найбільш уразливих.

Прийняття Євхаристії може зашкодити, якщо приймати Його в стані смертного гріха. Коли католики перебувають у стані смертного гріха, перед прийняттям Євхаристії слід приступати до Таїнства Примирення.

Єпископи США зосереджуються на значенні Євхаристії в житті Церкви не лише через прийнятий у середу документ, але й через трирічний план Євхаристійного відродження, який завершиться Національним Євхаристійним конгресом влітку 2024 року в Індіанаполісі.