Єпископи УГКЦ та РКЦ проводять спільні реколекції у Зарваниці

21 листопада, 17:08
Міжконфесійне
Єпископи УГКЦ та РКЦ проводять спільні реколекції у Зарваниці - фото 1
У Зарваниці 21 листопада греко-католицькі і римо-католицькі єпископи України розпочали спільні реколекції. Учасники відслужили Літургію у візантійському обряді, яку очолив Глава УГКЦ Святослав.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав привітав усіх присутніх у Зарваниці, зазначивши, що «це особливе місце, куди стікаються сотні тисяч людей для того, щоб зустріти присутню тут у дивний спосіб Пречисту Діву Марію. Сьогодні ми тут разом із вами починаємо наші річні духовні вправи, реколекції».

Він зауважив, що минулого року, коли обирали місце проведення реколекцій, владики не знали, що початок днів духовної віднови припаде на Введення, яке є святом християнського виховання.

«Дивний збіг обставин. Для людей — випадок, а для Бога — провидіння. Дякую, що сьогодні можемо бути тут разом, молитися і втішатися присутністю між нами Пречистої Діви Марії, разом просити в Неї кращої долі для нашого народу і перемоги в жорстокій війні», — сказав Глава Церкви.

Відтак представив владикам реколектанта — владику Максима Рябуху, єпископа-помічника Донецького екзархату, і запросив його до слова.

У першій реколекційній науці для єпископів УГКЦ та РКЦ владика Максим закцентував на Різдвяному пості, відтак особливу увагу приділив Пресвятій Богородиці й закликав молитися, навчатися і служити.

«Час Різдвяного посту для кожного з нас — це дуже особливий період духовного зосередження, особливої тиші. Час, коли відкидаємо все те, що заважає нам зупинитися і застановити наш погляд на животворящому Бозі», — зазначив реколектант.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав подякував усім, хто прибув до Зарваниці. Він зауважив, що кожне свято Богородиці у Зарваниці є особливим і неповторним. Відтак наголосив, що Введення є святом християнського виховання, і запевнив в особливій молитовній підтримці всіх, хто виховує дітей у християнській вірі.

«Сьогодні ми особливо молилися за батьків, які виховують дітей у християнській вірі. Дякую тим, хто з діточками прийшов до церкви, у це свято ввів їх до Божого храму тут, у Зарваниці. Ми молилися за наших вихователів, учителів, які в умовах війни віддають своє серце і душу новим поколінням українців. Сьогодні одна з проблем — це шкільна освіта. Тисячі дітей більше не ходять до школи. Під час відвідин Чернігівщини, у Ніжині, один хлопчик мені казав, що він у 3-му класі, але не вміє ні читати, ні писати. Це велика біда і біль України. Багато дітей навчаються онлайн. За цих вихователів і дітей сьогодні лунала наша молитва», — заявив Глава УГКЦ.