Єпископи УГКЦ України обговорили стан справ у Церкві та її діяльність в умовах пандемії і зовнішньої загрози

07.02.2022, 15:09
Католики
Єпископи УГКЦ України обговорили стан справ у Церкві та її діяльність в умовах пандемії і зовнішньої загрози - фото 1
У Патріаршому домі у Львові під головуванням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава 2-3 лютого 2022 року відбулася Дев’яноста сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

Головна тема цієї Сесії Синоду – «Вшанування блаженних і святих в УГКЦ та провадження беатифікаційних процесів», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Доповідав о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, та співробітники Місії постуляції святих УГКЦ. Постулятори беатифікаційних процесів праведного Андрея Шептицького та багатьох слуг Божих доповіли про стан кожного процесу. Синод прийняв низку рішень щодо головної теми цієї сесії.

Синод розглянув у новій редакції та затвердив документ «Норми та принципи захисту неповнолітніх і вразливих осіб у душпастирській діяльності УГКЦ в Україні», який представив о. Ігор Бойко, відповідальний делегат від Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні у справах захисту неповнолітніх.

Отці Синоду проаналізували стан опрацювання Стратегії діяльності УГКЦ для утвердження сімейних цінностей, підтримки сімей і запобігання та протидії насильству в сім’ях та Програми активізації суспільно-громадської діяльності УГКЦ на засадах християнських цінностей. Ці документи представив п. Юрій Підлісний, голова Комісії УГКЦ у справах родини та мирян.

Члени Синоду також розглянули сучасну суспільно-політичну ситуацію і діяльність Церкви в умовах пандемії і зовнішньої ворожої загрози. Владики поділилися досвідом душпастирства в сучасних умовах та обговорили аналітичні доповіді щодо сучасної ситуації в Україні і світі, які представили о. Андрій Зелінський, радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, та п. Тетяна Ставнича, президент Карітасу України.

Йшлося і про відзначення 130-річчя патріарха Йосифа Сліпого , Прийнято рішення 17 лютого відслужити Літургії та виголосити слово про патріарха Йосифа. Також було вирішено цьогорічну Всеукраїнську прощу до Зарваниці присвятити вшануванню пам’яті слуги Божого патріарха Йосифа.

На цій сесії Синоду про свою діяльність звітувала Комісія у справах освіти і виховання УГКЦ. Про її діяльність доповів о. Петро Майба, голова цієї комісії. Він також представив Синодові стратегію діяльності Комісії освіти та виховання і проєкт Положення про шкільного капелана. Він також розповів про проект створення освітніх центрів при єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні та співпрацю між Церквою та Державою в освітній сфері.

Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський доповів Синодові про стан справ УГКЦ в Україні у фінансово-економічній сфері та представив владикам звіт про діяльність заснованого Церквою Відкритого недержавного пенсійного фонду «Покрова».

Дев’яносто першу сесію Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні вирішено провести у травні 2022 року.

ПОСТАНОВИ СИНОДУ.