• Головна
  • Новини
  • Єпископи УПЦ КП визнали загальноцерковний авторитет прийнятих Всеправославним Собором на Криті документів...

Єпископи УПЦ КП визнали загальноцерковний авторитет прийнятих Всеправославним Собором на Криті документів

28.07.2016, 10:32
Єпископи УПЦ КП визнали загальноцерковний авторитет прийнятих Всеправославним Собором на Криті документів - фото 1
Синод УПЦ КП заслухав повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про проведення 17-26 червня 2016 р. на о. Крит (Греція) Святого і Великого Собору Православної Церкви та прийняті ним рішення.

27 липня 2016 року у синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду.

Єпископи заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про проведення 17-26 червня 2016 р. на о. Крит (Греція) Святого і Великого Собору Православної Церкви та прийняті ним рішення.

Синод.jpg

Синод УПЦ КП ухвалив:

1. Визнати його Святим і Великим Собором Православної Церкви.

2. Вважати позицію Помісних Церков, які відкидають авторитет цього Великого Собору, не обґрунтованою та породженою проникненням до церковного середовища чужих йому мирських міркувань, натхнених духом етнофілетизму (домінування національного над церковним) та етатизму (прислужництва державній владі), що несе шкоду як пастві цих Церков, так і всій Православній Церкві.

3. Відзначити, що авторитет соборних рішень походить не від того, що вони ухвалюються всіма учасниками певного Собору консенсусом або більшістю голосів, а від згідності цих рішень з істиною, виявленою в повноті Передання Православної Церкви.

4. Визнати загальноцерковний авторитет прийнятих Святим і Великим Собором Православної Церкви документів

5. З питання відносин з іншим християнським світом особливо підкреслити, що спілкування і співпраця Православної Церкви з інославними Церквами мають на меті досягнення Богом заповіданого мирного співіснування всіх людей. Підкреслити важливість засудження Великим Собором фундаменталізму в різних релігіях як виразу хворобливої релігійності.

6. У питанні дозволу звершення Таїнства Шлюбу православних з інославними, яке рішенням Великого Собору віднесене до компетенції Священних Синодів кожної автокефальної Православної Церкви, підтвердити практику, яка дотепер застосовувалася в Українській Православній Церкві Київського Патріархату:

– звершення Таїнства Шлюбу православних з інославними (католиками та традиційними протестантами) дозволяється як виключення, за ікономією, у дусі пастирської розсудливості, заради спасіння людини, за умови прийняття подружжям обов’язку виховання дітей від такого шлюбу в православній вірі;

– дозвіл на такий шлюб кожного разу окремо надається єпархіальним архієреєм тієї єпархії, в якій він має звершуватися, після розгляду відповідного прохання та всіх обставин справи.

В УПЦ КП підготують офіційне видання документів Великого Собору Православної Церкви українською мовою для їхнього вивчення та застосування в житті Церкви.