Єпископська хіротонія нового єпископа УГКЦ Миколи Бичка відбудеться цієї неділі у Львові

03.06.2020, 14:24
Католики
Микола Бичок - фото 1
Микола Бичок
Джерело фото: УГКЦ
Напередодні хіротонії, 6 червня, у храмі Священномученика Миколая Чарнецького у Львові, відбудеться обряд найменування єпископа.  7 червня в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбудеться сама хіротонія.

Джерело: УГКЦ

У неділю, 7 червня, у Львові, відбудеться єпископська хіротонія владики-номінанта Миколи Бичка.

Про це призначення у Ватикані стало відомо ще 15 січня 2020 року, коли Папа Франциск оголосив новим єпархом єпархії УГКЦ Святих Петра і Павла в Мельбурні о. Миколу Бичка, ЧНІ.

Однак дату хіротонії через пандемію відклали.

Напередодні хіротонії, 6 червня, у храмі Священномученика Миколая Чарнецького у Львові, відбудеться обряд найменування єпископа. 7 червня в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбудеться сама хіротонія.

В інтервю радіо SBS Австралія владика-номінант сказав:

"Коли Блаженніший Святослав зателефонував мені і сказав, що Святіший Отець поблагословив рішення Синоду УГКЦ і мене обрано єпископом, а ще додав, що до Австралії, я був у повному шоці. Тому цей тиждень роздумів для мене був дуже важким. З одного боку, я, як священник, розумів, що покликання до єпископства – це величезна відповідальність. Священник на території своєї парафії відповідає за духовний зріст людей. Він має бути для них прикладом для наслідування. Натомість коли говоримо про єпископа, то це треба помножити на десять...Це величезна відповідальність.

Про перші кроки в Мельбурні ще рано говорити, бо до цього я ніколи не був в Австралії. Я лише маю певну інформацію від теперішнього владики Петра Стасюка, а також о. Ігоря Колісника, який три роки служив в Новій Зеландії і також трохи часу в Австралії, проводив реколекції в наших парафіях. По-друге, не знати коли я ще доїду до Австралії, оскільки тепер є час пандемії коронавірусу. Кожна держава встановлює свої правила виходу з карантину. Як це буде в Австралії, ніхто поки що не знає. Я чекаю на візу, для цього подав документи. Сьогодні свій час проводжу так, щоб добре підготуватися до хіротонії".

За словами владики-номінанта, він вже живе життям єпархії в Австралії, постійно стежить за трансляціями Літургій, не тільки з Мельбурна, а й із Сіднея.

"Зараз я спостерігаю за життям нашої Церкви в Австралії. Стараюся читати історію нашої Церкви. Цікавим фактом для мене стало те, що два отці редемптористи з Канади були одними з перших, хто допомагав засновувати наші парафії в Австралії. Другим потрясіння і шоком для мене було те, що навіть місцеві австралійські редемптористи вчилися нашого обряду і мови. Вони були за походженням австралійцями. Так більше допомагали нашій Церкві. Це для мене є знаком і Божим благословенням, що редемптористи також вагомий внесок вклали в початки нашої єпархії Верховних апостолів Петра і Павла".

О. Микола Бичко стане третім Мельбурнським єпархом УГКЦ.