Єрарх ПЦУ освятив новий пам'ятник лідеру Крайової Української Ради у Криму

03 жовтня, 17:27
Суспільство
Єрарх ПЦУ освятив новий пам'ятник лідеру Крайової Української Ради у Криму - фото 1
У Києві 1 жовтня на місці поховання на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника відкрили новий пам'ятник Павлу Горянському – лідеру Крайової Української Ради у Криму (1919-1920), консулу УНР у Криму, літератору, педагогу, бібліотечному фахівцю, вченому.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

У мітингу, що відбувся біля могили Павла Горянського, взяли участь представники громадських, державних структур та організацій, кримчани та мешканці Києва.

Голова Організаційного комітету, представник КРУК Андрій Іванець наголосив, що вшанування лідера українців Криму в умовах війни – складова частина опору намірам Росії знищити українську ідентичність, нагадування про історію української громади Криму, яку сьогодні окупанти жорстоко дискримінують, а також свідчення віри у перемогу.

Освячення пам'ятника на могилі та літію провів єпископ Православної Церкви України, архиєпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії.

На постаменті нової надгробної плити зображено контур Кримського півострова, а також герб Української Народної Республіки. Автор пам'ятника – член Спілки художників України Володимир Корінь передав свій гонорар на подальше вивчення життя та спадщини Павла Горянського.

Виступаючи перед присутніми із заявою від імені Крайової Ради українців Криму (КРУК), її представник Сергій Ковальський озвучив заклик до органів влади України у рамках політики деокупації та реінтеграції розпочати процедуру формування військово-громадянської адміністрації Криму та Севастополя.

Заступник Представника Президента України в АР Крим Денис Чистиков заявив про символічність відродження могили Павла Горянського у воєнний час.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього Конгресу кримських татар Рефат Чубаров закликав кримчан та українців до єднання у боротьбі з російським агресором.

Представник Українського Інституту національної пам'яті Ігор Каретников наголосив на ролі відомих українців, які творили і продовжують творити історію Держави.

Політичний радник Всесвітнього Конгресу українців Тимош Мартиненко-Кушлянський у своєму виступі наголосив, що «нація, яка у такий скрутний для держави воєнний час відроджує пам'ятники видатним діячам – непереможна».

Львівський художник та голова філателістичної ініціативи «Козацька Пошта» Андрій Пилюх (праворуч) виступив автором пам'ятного художнього конверту, штемпеля та купона до марки за проектом Укрпошти «Власна марка», виготовленим до події. Ідея – представника КРУК та провідного мітингу, кримського історика Андеря Іванця (ліворуч).

Біля оновленої могили Павла Горянського представники КРУК та гості проставили на конвертах та купонах марок пам'ятний штемпель.

Організатори та гості заходу отримали право поставити свої підписи на конверті із зображенням Павла Горянського. Конверти передано до музейного фонду Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника.

Художній конверт з маркою, купоном та пам'ятним штемпелем. День відродження пам'ятника Павлу Горянському.

Ідейними натхненниками та меценатами проекту з відродження могили Павла Горянського стали представники та активісти КРУК.