Єрархи Церков на Тернопільщині звернулись до організаторів фестивалю "Файне місто"

04 серпня, 13:55
Суспільство
Єрархи Церков на Тернопільщині звернулись до організаторів фестивалю "Файне місто" - фото 1
На сайті Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ опублікували відкритий лист організаторам фестивалю «Файне Місто».

У листі йдеться про те, що християнська громада Тернопільщини висловлює глибоке занепокоєння, щодо деяких ініціатив та акцій, які відбулися на цьогорічному фестивалі, передає 0352 UA.

Сам лист підписали архиєпископ та митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк, архиєпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор та єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк.

"Фестивальний феномен є позитивний сам у собі, і мав би становити можливість плекати культуру та загальнолюдські цінності. Ми як релігійна християнська громада Тернопільщини висловлюємо глибоке занепокоєння, щодо деяких ініціатив та акцій, які відбулися на цьогорічному фестивалі «Файне Місто», вони відкрито, публічно та цинічно ображають релігійні почуття християн та кожного українця зокрема. Відбулися такі речі, які є богохульними та святотацькими, рівно ж як і виявляють насмішку з релігійних переконань та духовно-моральних цінностей мільйонів громадян нашої держави", - йдеться у листі.

Єрархи вважають, що організатори такого заходу мали би ставитися відповідальніше до формування програми фестивалю.

Нагадаємо, йдеться про виступ гурту Batushka, учасники якого були в рясах священиків, разом з іконою Божою Матері та труною. Обурення християн також викликала своєрідна дзвіниця, біля якої щодня імітували вінчання, причащання пивом та сповідь.

Міський голова Тернополя вимагає вибачень за "антихристиянські дії" гурту Batushka на "Файному місті".