Єрархи УГКЦ порадили українцям як і за кого голосувати та закликали владу провести чесні вибори

15.10.2020, 19:43
Держава
Єрархи УГКЦ порадили українцям як і за кого голосувати та закликали владу провести чесні вибори - фото 1
Синод єпископів КГВА УГКЦ 15 жовтня звернувся до вірних та всіх громадян України з нагоди місцевих виборів - 2020.

"Закликаємо вас до свідомої участі у виборах, а осіб, відповідальних за їх організацію, прохаємо докласти всіх можливих зусиль, щоб забезпечити відкритий і чесний виборчий процес", - основний меседж звернення.

Єпископи дали пораду українцям:

"Обираючи представників місцевої влади, слід звернути увагу на їхню відповідність таким ціннісним засадам, як порядність і відповідальність, щира та діяльна любов до України, готовність віддано трудитися заради спільного добра в громаді та в державі. Звертаємося до кожного громадянина України з проханням зробити власний вибір свідомо та зважено, після ретельного молитовного розпізнавання, та за жодних обставин не торгувати власним голосом і сумлінням. Сьогодні безпеку українському суспільству та правильний напрямок розвитку Українській Державі може гарантувати лише наша особиста відповідальність".

Вони закликали українців взяти активну участь у виборах, бо "попри загрози, що несе із собою пандемія, не маємо права в цей важливий для країни час допустити, щоби наш острах перед цією небезпекою став загрозою українській державності".

В УГКЦ просять владу створити належні санітарно-епідеміологічні умови для гарантування громадянам України максимальної безпеки на виборчих дільницях.

А виборців закликають використовувати на дільницях захисні маски, дотримуватися безпечної соціальної дистанції, мити руки та обробляти їх антисептичними засобами, принесіти із собою власне письмове приладдя для заповнення бюлетеня.

І ще одна порада від єрархів УГКЦ: не потрібно відкладати голосування до часу після Літургії, щоб уникнути надмірного скупчення людей на виборчих дільницях.