Євангельська Церква та Благодійний соціальний центр просять Кличка та Авакова захистити їх від рейдерів

Євангельська церква «Християнська Надія» м. Києва і благодійний соціальний центр «Варнава» зазнали «рейдерської атаки», запевняють служителі церкви у відкритому зверненні до мера Києва і до силових структур.

Євангельська Церква та Благодійний соціальний центр  просять Кличка та Авакова захистити їх від рейдерів - фото 61179

 

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іnvictory.org.

З оприлюдненого звернення випливає, що у церкви конфлікт з місцево владою і сусідом-забудовником:

«З 1994 р. Наша Церква і центр займаються проблемами соціально вразливих категорій населення. Це самотні літні люди, діти-сироти та діти з обмеженими можливостями, переселенці із зони АТО, інваліди, люди, які втратили житло або пережили трагічні події в своєму житті і втратили надію. Ми придбали недобудований майновий комплекс на вулиці Генерала Жмаченка, 20, адаптували його для соціальної діяльності і багато років орендуємо у міста земельну ділянку, допомагаючи цим людям.

Саме наша земельна ділянка стала мішенню рейдерської атаки з боку міських «бізнесменів» і деяких чиновників. У жовтні цього року напередодні виборів депутати Київської міської ради під впливом заступника міського голови Олександра Харченко безпідставно проголосували за розірвання договору оренди земельної ділянки. Дане рішення досі не опубліковано ані на офіційному сайті Київської міської ради, ані в газеті «Хрещатик», а значить рішення не вступило в силу.

В нашу підтримку вже висловилися ряд громадських і релігійних організацій, благодійних фондів, відомих меценатів. Також Церква має намір звернутися до зарубіжних посольств, які підтримують свободу віросповідання і борються проти утисків віруючих в різних країнах.

Розуміючи, громадський резонанс і те, що громадська підтримка зростає, ініціатори рейдерського захоплення ділянки встановили на нашій території без будь-яких дозвільних документів дитячий спортивний майданчик. На жаль, користуючись службовим становищем, Олександр Харченко втягнув у конфлікт поліцію. Правоохоронців свідомо дезінформують і як ми розуміємо, спроби рейдерського захоплення будуть повторюватися.

Тому офіційно заявляємо, що зараз Церква - законний орендар земельної ділянки та належним чином платить в бюджет всі платежі за договором оренди.

Ми закликаємо всіх киян підтримати нашу боротьбу!

Ми вирішили розширювати наш центр і перетворити його в духовно-благодійне містечко, в якому будуть, крім приміщень церкви, школа, центр розвитку дитини, дитячий сад, музей Всесвіту, благодійна поліклініка, багатофункціональний зал для занять спортом для всіх жителів району, а також приміщення творчого центру для занять людей з інвалідністю, благодійний центр реабілітації та навчання дітей з вадами слуху та зору, центр турботи для дітей з захворюванням на аутизм, центр реабілітації і турботи для одиноких людей похилого віку та людей похилого віку.

Для реалізації наших планів ми знайшли інвестора, який погодився на наших умовах побудувати цей комплекс. Ми вже отримали містобудівні умови і повинні були отримати дозвільні документи від Київської міської ради та Київської міської адміністрації. Але у деяких чиновників і їх бізнес-партнерів інше бачення розвитку території земельної ділянки, який ми орендуємо: О. Харченко 23.10.2020 вперше озвучив, що на всій цій території будуть побудовані багатоповерхівки, крім цього майданчика.

Наша Церква добре знає, хто за цим стоїть: компанія, у якій декілька об'єктів поруч з нами і яка вважає земельну ділянку на Жмаченка, 20 ласим шматком. Цей забудовник неодноразово різними способами намагався вийти з Церквою в переговори і змусити відмовитися від ділянки, але йому це не вдавалося. Найгірше, що через злочинні дії рейдерів страждають ті, кому ми роками допомагаємо - хворі діти, які потребують люди з особливими потребами, діти-аутисти, прості віруючі. Всі вони такі ж кияни, як ми з вами. Ми маємо намір рішуче відстоювати свої права.

Ми звертаємося до МВС, мера Віталія Кличка із закликом повернути цю ситуацію в правове поле».