• Головна
  • Новини
  • Єврейська громада цьогоріч обрала Віктора Пінчука для нагородження медаллю Митрополита Андрея Шептицького...

Єврейська громада цьогоріч обрала Віктора Пінчука для нагородження медаллю Митрополита Андрея Шептицького

18.11.2014, 16:32
Єврейська громада цьогоріч обрала Віктора Пінчука для нагородження медаллю Митрополита Андрея Шептицького - фото 1
18 листопада у Києві відбудеться церемонія вручення медалі Митрополита Андрея Шептицького українському бізнесменові Віктору Пінчуку.

18 листопада у Києві відбудеться церемонія вручення медалі Митрополита Андрея Шептицького українському бізнесменові Віктору Пінчуку. У заході візьмуть участь французький філософ і письменник Бернар-Анрі Леві, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський та американський історик Тімоті Снайдер.

Співголовами церемонії виступлять Глава УГКЦ Святослав та Яків Дов Блайх, Головний рабин Києва та України.

мЕДАЛЬ.jpg

Медаль Митрополита Андрея Шептицького щорічно присуджується Єврейською конфедерацією України та канадською благодійною організацією «Українсько-єврейська зустріч» особистостям з України, Ізраїлю або їх діаспор, які зробили значний внесок у розвиток українсько-єврейського порозуміння і співпраці між двома народами.

Коментуючи вручення медалі, Патріарх Святослав зазначив, що УГКЦ ніколи не співпрацювала з Віктором Пінчуком у благодійних проектах, але, мабуть, «співпрацювала з ним єврейська громада, якщо його відзначено такою нагородою».

«Оскільки Митрополит Андрей є обличчям Української Греко-Католицької Церкви двадцятого століття та щоби не відокремлювати його діяльність задля порятунку євреїв під час Другої світової війни від його церковного і душпастирського служіння, я вирішив бути присутнім на цій церемонії», − пояснив Блаженніший Святослав.

За його словами, щоб стати таким доброчинцем, яким був Митрополит Андрей Шептицький, кожному сучасному меценату потрібно «дорости у чесності і доброчинності своїх акцій до способу і ревності цього великого доброчинця». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.