«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керівництво РПЦ за підтримку агресії проти України

20 квітня, 13:55
Православні
«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керівництво РПЦ за підтримку агресії проти України - фото 1
Ініціатива «Євромайдан SOS» закликає міжнародну спільноту накласти персональні санкції на керівництво Російської Православної Церкви через розпалювання ворожнечі та виправдання війни проти України.

У заяві сказано, що за всеь час збройної агресії Росії проти України російські війська переслідують українських релігійних діячів на зайнятих та окупованих територіях та системно знищують релігійні об’єкти в Україні: ​​зафіксовані цілеспрямовані обстріли та руйнування храмів, молитовних будинків, синагог, мечетей й інших релігійних споруд, у тому числі пам’яток архітектури. Крім того, є випадки викрадення та вбивства релігійних діячів різних конфесій.

"Переважна більшість релігійних споруд, зруйнованих і пошкоджених внаслідок авіаційних бомбардувань і ракетних обстрілів російських військ, ‒ це православні храми. Наприклад, у ніч на 13 березня російські війська обстріляли Свято-Успенську Святогірську лавру Української православної церкви Московського патріархату, де на той момент перебувало близько тисячі цивільних осіб, поранення отримали понад 30... Патріарх Московський Кирилл (Гундяєв) публічно благословив російську армію на війну проти України... Саме РПЦ виступила розробником і головним пропагандистом квазі-релігійної концепції «Русского мира» – неоімперського проекту, який став ідеологічною основою агресії Росії проти України. Ця по суті шовіністична ідеологія заперечує існування українського народу як окремої нації, базується на викривлені богослов’я, переписуванні історії Київської Русі та Православ’я в Україні на користь Москви, поширює наративи про єдиний народ (російський, українській, білоруський) та намагається розширити експансію Росії, зокрема і РПЦ, на всі російськомовні регіони світу, незалежно від державних кордонів", - йдеться у документі.

Напередодні чергового конгресу Всесвітньої Ради Церков автори заяви назвали тих представників Російської Православної Церкви, які є "відповідальні за розпалювання ворожнечі та виправдовування війни проти України, закликають до насильства та фактично підтримують російські спроби знищення народу України. З огляду на високі посади, авторитет та вплив на думку мільйонів віруючих, керівництво РПЦ має нести персональну відповідальність за загибель мирного населення в Україні, а саме:

  • Предстоятель Російської Православної Церкви, Патріарх Московський Кирил (Владимир Михайлович Гундяев), 20.11.1946 р.н., громадянин Російської Федерації;
  • Керівник Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської Православної Церкви, митрополит Волоколамський Іларіон (Григорий Валериевич Алфеев, за прізвищем батька – Дашевский), 24.07.1966 р.н., громадянин Російської Федерації;
  • Заступник керівника Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської Православної Церкви, протоєрей Нікалай Балашов (Николай Владимирович Балашов), 13.12.1956 р.н., громадянин Російської Федерації;
  • Митрополит Псковський і Пороховський Російської Православної Церкви Тихон (Георгий Алексанрович Шевкунов), 02.07.1958 р.н., громадянин Російської Федерації, відомий як духівник Володимира Путіна та особа, наближена до спецслужб Росії".

 

Автори заяви закликають:

  • Країни Європейського Союзу, США, Велику Британію та інші країни Групи Сьоми (G7) накласти на вищевказаних релігійний діячів РПЦ персональні фінансові, економічні, міграційні та інші санкції, які б унеможливили розповсюдження ними ідеології “Руського світу”, її подальшу пропаганду на міжнародній арені та виправдання збройної агресії Росії проти України;
  • Всесвітню Раду Церков зупинити контакти з названими релігійними діячами РПЦ та на запланованій асамблеї ВРЦ у Німеччині розглянути питання про виключення зі свого складу Російської православної церкви та засудити квазірелігійну ідеологію “Русского мира”.