Європарламент визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Європарламент визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу - фото 1
Європейський парламент 15 грудня більшістю голосів визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. "За" документ проголосували 507 депутатів, "проти" - 12, утримались - 17.

Резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів загиблих в результаті цілеспрямованих дій сталінського режиму з організації штучного голоду. Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Вказується, що ухвалена резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів загиблих в результаті цілеспрямованих дій сталінського режиму з організації штучного голоду.

"Європейський парламент визнає геноцидом голод, заподіяний радянським режимом в Україні в 1932-1933 роках, відомий як Голодомор. Євродепутати рішуче засуджують ці дії, які призвели до загибелі мільйонів українців, і закликають усі країни та організації, які ще не зробили цього, наслідувати їхній приклад і визнати це геноцидом.", - йдеться у повідомленні.

Крім того, європейські парламентарі провели паралель між нинішньою війною та відбілюванням тоталітарного режиму Сталіна. Як зазначається, це призвело до того, що Росія сьогодні є державою-спонсором тероризму. Євродепутати також засудили жахливі злочини Росії, які знову здійснюються проти українського народу, такі як цілеспрямоване знищення цивільної енергетичної інфраструктури України взимку.

"Крім того, євродепутати хочуть, щоб ЄС і треті країни підвищили обізнаність про події Голодомору та інші злочини, вчинені радянським тоталітарним режимом. Засуджуючи нинішній російський режим за маніпулювання історичною пам’яттю з метою власного виживання, парламент закликає Російську Федерацію, як основного правонаступника Радянського Союзу, вибачитися за ці злочини", - наголосили у Європарламенті.