YouTube заблокував канал "Царьград" православного олігарха Малофєєва

YouTube заблокував канал "Царьград" православного олігарха Малофєєва - фото 1
Відеохостинг YouTube, що належить Google, заблокував акаунт російського консервативного телеканалу "Царьград" без можливості відновлення.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на "Новую газету".

Причиною блокування цього акаунту стало "порушення експортного законодавства".

Представники каналу заявляють, що не отримували жодних повідомлень від сервісу про підготовку блокування і його причини, і мають намір оскаржити рішення в суді.

Згідно з даними SocialBlade, за день до блокування у каналу було 1,06 млн підписників.

Разом із цим було заблоковано і YouTube-канал товариства "Двуглавый орел", яке очолює засновник "Царьграда", бізнесмен Костянтин Малофєєв.

У повідомленні сервісу йдеться: "Заблоковано за порушення правил спільноти".

Малофєєв - засновник телеканалу «Царгород» та інвестиційного фонду "Marshall Capital Partners". Йому належали 10,7% акцій "Ростелекома", в 2013 році цю частку викупила структура "Bellared Holdings Ltd" Аркадія Ротенберга. Раніше Малофєєв намагався увійти в керівництво партії "Справедлива Росія", потім створив власну промонархічну партію і став основним опікуном Всесвітнього російського народного собору.

Канал "Царьград" з'явився в 2015 році і позиціонує себе як "перший російський консервативний інформаційно-аналітичний телеканал", із кінця 2017 року він припинив мовлення і повністю перейшов в онлайн.

Восени 2017 року, Малофєєв створив і "Двуглавого орла", яке визначив як "товариство розвитку російського історичного просвітництва"; собі за мету воно ставить пропаганду монархізму і історії дореволюційної Росії.

У 2014 році Малофєєв організував в Україні паломництво Дарів волхвів.

Безпекою реліквії керував Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом "Стрєлков". Також у склад делегації входив Олег Лебедєв - член партії "Єдина Росія", колишній "афганець" і керівник обласних організацій бойових мистецтв.

Ігор Гіркін, Олександр Бородай і Костянтин Малофєєв на перехопленому і оприлюдненому Службою безпеки України записі телефонних переговорів обговорювали результати теракту під Слов'янськом 13 квітня у свято Вербної неділі.